| GaG a întrebat:

Mi-am cumparat o chitara acum 1 an si abia acum am nvatat sa cant un cantec si nici ala nul tare cant bine la chitara(Pleaca maine o sa-mi treaca).Si as vrea sa invat sa cant vara nu dorm. dar nu stiu acordurile si bataia/ritmul si nu am capodostru.Imi puteti da acordurle ciupitura si daca e neaparat capodostrul ce as putea folosi in loc de el?
Ms:X:*

1 răspuns:
| BountyLoverXD a răspuns:

Pai nu stiu daca se poate fara capodastru (eu mi-am luat unul cu 35 de lei, deci sunt unele bune, si nu chiar asa scumpe), dar cu capodastru, gasesti melodia pe http://tabulaturi.ro/, si stiu ca ritmul este al 5-lea, ala tiganesc. sper sa-ti fiu de folos.