| Razva26 a întrebat:

Salut mi-am instalat wind8 si dupa ce l-am instalat am pornit o melodie si nu se auzeau toate boxele am un sistem Logitech Z906 500W 5.1 ..chiar daca bag firele in placa audio din blaca de baza sau din cea separata. daca ma ajuta cineva sa fac sa se auda toate boxele dau funda.(am selectat si din setari 5.1 si tot la fel se aud doar 2 boxe)

Răspuns Câştigător
| livio70 a răspuns:

Vezi cumva daca windows-ul pe care l-ai instalat nu are un driver de sunet preinstalat.Eu am patit asta. Poti incerca sa instalezi o gramada de drivere, pana nu il dai afara pe cel instalat nu iti merge altul.Verifica totusi si conexiunea cablurilor.Pentru Drivere foloseste Driver robot cauta pe google.

4 răspunsuri:
| livio70 a răspuns:

Ai instalat driver-ul audio corespunzator windows-ului 8 pentru placa ta de sunet? Incearca realtek pentru placa ta si seteaza pe 6 difuzoare.

| Razva26 explică (pentru livio70):

Am instalat am setat 5.1 si tot la fel se aude

| anonymous09 a răspuns:

Ma poate si windowsul e de vina. in cel anterior se auzea mai bine? daca da, windowsul e problema

| Razva26 explică (pentru anonymous09):

Boxele mele au mai multe optiunii 1: 3d pentru film acolo se aud toate boxele dar mai ciudat
2, 1: se aud doar 2 boxe
4.1: se aud 4 boxe
si o optiune unde se auzeau toate dar cand dau pe aceasta optiune se aud doar 2 boxe