| ThatsJustMee a întrebat:

O chitara rezonabila calitate/pret pentru incepatori care ar fi?

2 răspunsuri:
| Diavolcata a răspuns:

Chitara clasica cu primele trei corzi din plastic.
chitara acustica buna si ieftinuta pentru cat de buna e, ar fi Takamine g220. O alta varianta este Fender cd60. Sunt variante bune pentru un incepator si, cel mai important, suna foarte bine. Daca iti iei o chitara de 200 ron care suna prost si care te va indeparta de cantatul la chitara acei 200 ron vor fi bani aruncati. Daca, in schimb dai un pic mai mult pe o chitara al carei sound te motiveaza sa repeti dublu fata de cat ai repeta in mod normal, iti vei "recupera investitia" de 2 ori mai repede! Succes!

| ThatsJustMee explică (pentru Diavolcata):

Am uitat sa precizez: chitara electrica happy deoarece am deja clasica la care stiu sa cant