| yora543 a întrebat:

Salut prieteni, am o mica-mare problema. Cei care stiti deja ceva tehnici..imi puteti spune va rog si mie ce sa fac, cum sa fac, ceva tehnici, ..orice...ca sa imi dau drumu la vocea de piept. Eu cant pe vocea de cap..si putin pe cea de piept dar cand am de urcat la o melodie nu pot, trebuie sa se auda mai puternic vocea. Vreau sa stiu daca se poate inavata asta si fara un profesor de canto. Imi cer scuze pentru categorie, dar am pus o astfel de intrebare in categoria,, muzica,, si nu mi s-a raspuns nici acum. Multumesc!

2 răspunsuri:
| GGL a răspuns:

Si acum tot la "muzica" ai postat.
In primul rand: esti fata sau baiat?
PS: Vocea in piept se foloseste de obicei pentru notele joase, nu inalte...

| yora543 explică (pentru GGL):

Hahahah asa e. A fost mutata la categoria asta pentru ca eu am postat-o la adolescenti dar nu asta conteaza acum. Sunt fata, din cate am observat la unele melodii ...de obicei acele melodii grele ca de exemplu : I have nothing de la Witney Huston acolo am observat la refren vocea de piept. Deci daca poti sa ma ajuti cu ceva ti-as fii recunoscatoare. Scuze daca nu m-am exprimat suficient de bine.