| MariaaaaEfrumoasaaaa a întrebat:

Problema mea este legata de cosuri : am avut destule cosuri pe fata, le am spart, dupa mi am intins o masca facuta din gel de berbierit, pasta de dinti si usturoi. dupa asta (dupa ce am data o bine jos ) m am dat cu spirt pe fata. la scoala acele cosuri au disparut din 'umflatura' dar au devenit niste pete mari rosii... si arat de parca as fi foarte iritat cu multe cosuri urate urate. ce as putea face?sad
P. S. : am pielea subtire.

6 răspunsuri:
| andra_9523 a răspuns:

Si eu am avut probleme cu cosurile si m-am dus de mai multe ori la salon si mi-au stors toate cosurile...acum fata mea nu mai este asa invadata de cosurii.te-as sfatui sa nu mai folosesti masti despre care nu stiu daca au un efect benefic asupara tenului tau...mai bine te duci la un dermatolog si vei vedea ca, cosurile iti vor diparea treptat sau daca nu cumparati produse de calitate.pentru ca orice poate dauna tenului tau mai ales daca e sensibil:p

| ioana1704 a răspuns:

Incearca seara acasa un fond de ten bun. ondul de ten usuca si face sa dispara cosurile. cauta o marca buna nu prod ieftine gen mag de 38 000 lei
. Sanatate!

| mihaella00elena a răspuns:

Pf.cea mai mare greseala sa te dai cu spirt pe fatastraight face

| Vali87 a răspuns:

Pentru pete rosii Boreade 12, Glyco a, Isotrexin -agresiv, Skinoren +protectie solara dimineata 30 spf - tratament minim 4 5 6 luni depinde de situatie. Si vreau sa precizez ca si eu ma confrunt cu acceasi situatie si trebuie sa nimeresti o crema care se potriveste tenului tau. Asa ca dermatologul e cea mai buna solutie dar sa dai peste unul care te trateaza corespunzator. Iti spun asta din experienta, din pacate asta e adevarul. Bafta

| ada31 a răspuns:

Pentru acnee foloseste Mibazon, e un unguent cu patru antibiotice in ea. e f buna, vei fi multumita de ea. o gasesti la farmaciile veterinare

| MariaaaaEfrumoasaaaa explică:

@andra mc. si, virgula nu anuleaza cacafoniatongue