| NewMechaa2001 a întrebat:

sa incep marea problema cu manelele!happy
Eu unul, chiar nu pot sa va inteleg de ce nu va plac manelele,
adica nici eu nu ascult foarte des, ascult mult eminem si imi place, dar la chefuri sau, ma rog, alte party-uri nu poti sa zici ca nu-s frumoase. Adica pe bune ce rezolvati daca nu va plac?
La petreceri merg cel mai bine, si fosta mea profesoara de muzica, nu cunostea nici un artist manelist, insa a zis ca la chefuri se distreaza nemaipomenit pe manele.
Cei care sunt anti-manele, la chefuri pe ce va distrati? bug mafia, celine dion? Bob marley? hai pe bune!
Care dintre voi ascultati manele la chefuri?

Răspuns Câştigător
| Denisse14 a răspuns:

Eu nu ascult manele,deloc,acasa chiar nu le suport, nu stiu de ce, firea omeneasca laughing. Dar la petreceri, chefuri si ce mai sunt pe acolo, ascult normal.Nu cred ca exista vreo petrecere la care sa nu fie vreo manea, te distrezi foarte bine pe ele.Nici eu nu prea inteleg lumea de ce nu asculta la petreceri. Poate chiar nu le place, asta este problema lor, pot iesi afara pe usa si sa se uite la ceilalti cum danseazabig grin. Parerea mea.

31 răspunsuri:
| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Faza e ca nu fac chefuri, doar pentru cineva Special.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Si manelele sunt ingrozitoare.

| Holocaust a răspuns:

Please die.
Thanks.
...Ce rezolv dacă nu-mi plac? Îmi feresc urechile de posibile daune, asta fac. Dacă mi-ar plăcea "chefurile", probabil aş asculta nişte psychedelic rock.Fiecare se distrează în propriul mod.Eu cu muzică(zic eu, destul de bună), iar tu, cancerul, te răsfeţi cu manele.De-aia nu mai pot eu...

| NewMechaa2001 explică (pentru Holocaust):

Please Die? what Da' fu.ck? I saw you're fu.ckin' playlist and you're the one listening to cr.ap music like Cancer-Death Shall Rise, and Lucifer and sh.it, You fu.ckin' satan slave, go kill yourself you ho.rny a.ss bit.ch.I'mma have fun with cool music like rap, hip hop, pop but let's take it seriously, you should see a therapist because you listen to death itself bi.tch!

| Holocaust a răspuns (pentru NewMechaa2001):

Omg.Câtă prostie, şi asta doar într-un singur răspuns.
Ce-am scris a fost raportat la prostiile alea de manele pe care zici că le asculţi.Sunt de căcat.Cu rap-ul n-am nimic,dar aici e vorba de manele,so fuc.k off,nu schimba subiectul. Legat de playlist,nici nu cred că ai ascultat toate piesele, ignorant ce eşti. Dacă piesa se numeşte Lucifer Sam, asta înseamnă că-i satanistă? Ai ascultat versurile? E vorba doar despre o pisică, coprofag ce eşti...
După cum am mai zis, de-aia nu mai pot eu că ma faci satanistă şi că ascult muzică de căcat.Mi-e prea lene ca să-mi pese de ce zici.Cheers.

| NewMechaa2001 explică (pentru Holocaust):

Am zis eu cumva ca ascult manele? tu nici sa citesti nu sti?
mai trece pe la scoala ca inca esti mica si nu ai voie sa stai pana la ora la pc!
Adio.

Răspuns utilizator avertizat
| Holocaust a răspuns (pentru NewMechaa2001):

*ştii
*treci
>adica nici eu nu ascult foarte des, ascult mult eminem si imi place, dar la chefuri sau, ma rog, alte party-uri nu poti sa zici ca nu-s frumoase.
You said that.

| NewMechaa2001 explică (pentru Holocaust):

Da, dar de asemenea am spus ca nu ascult abundent!
Haide ciao ca deja ma faci sa imi fie somn :*!

| Musique a răspuns:

Bine,și să ascultăm cum își dă duhul salam sau guță la microfon? Mi se par lipsite de sens; adică ce-mi pasă mie că are dușmani și bani cu, carul?
Oricum, gusturile nu se discută, dar nici nu accept să-mi toace cineva nervii cu manele, pentru că se simte bine.

| thegatekeeper a răspuns:

Nu imi plac fiindca nu gasesc ascultabil genul asta de "muzica", indiferent daca unora li se pare ca merge la "chefuri". Eu personal, nu merg la petreceri de felul asta, fiindca interesele mele nu au nicio tangenta cu "chefurile". Pe langa asta, de ce as asculta cum se lalaie interpretii acestui gen pe un ritm enervant si copiat de la vreo melodie orientala, cantand versuri gandite in 2 secunde despre bani, femei, dusmani, masini si altele asemanatoare, cand exista muzica adevarata, care chiar merita ascultata si inteleasa si care a fost foarte bine gandita inainte sa fie creata. Si nu "rezolv" nimic daca nu imi plac, fiindca nu asta e intentia mea. Cei carora le plac pot sa asculte pana nu mai pot, insa parerea mea este cu totul alta. Nu toata lumea e la fel, indiferent de cat de "ciudat" pare ca altii sa se simta bine ascultand alte genuri muzicale.

| Bot a răspuns:

Decat sa ma duc la un chef de manelisti, mai bine stau acasa.

| BountyLoverXD a răspuns:

Ioi, urasc manele, adica de ce? Pentru ca nu ma fac sa ma simt. fain, sa ma simt. bine nu stiu cum sa zic, dar pur si simplu nu imi dau o stare faina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu imi plac menelele pentru ca, dupa mine toate au aceeasi melodie doar ca versurile difera ...sunt prea comune. Nu pierd nimic ca nu imi plac dar nici nu castig...iar la chefuri nu imi place deloc sa ma distrez pe manele, orice altceva (hip-hop, pop, etc ). Cand pun doar manele prefer sa ma plimb sau sa ma duc in alta camera sau sa povestesc ceva foarte interesant incat sa nu mai aud muzica, aaaa si nu imi place nici felul in care se danseaza pe ele big grin. Asta e parerea mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si sunt total de acord cu Musique big grinwinking

| Чернобыль a răspuns:

Urasc manelele si nu imi plac petrecerile deloc.Doar daca e ziua mea sau ziua cuiva din familia mea.
Nimeni dintre noi nu asculta manele.Nu ne plac.

| TheBlueWolf a răspuns:

Eu am niste devize si perspective. Eu nu judec dupa coperta niciodata. Din punctul meu de vedere poate sa asculte oricine ce vrea insa din punctul meu de vedere, manelele sunt niste cretinatati destinate cretinilor si am argumente in sustinerea a tot ce am spus. Eu, niciodata, ever, in viata mea pana acum nu am vazut un om cult, acceptabil din punct de vedere social si formal care sa asculte asa ceva. Manelele sunt construite pe ritmuri indiene (imputitii de pe gange, nicidecum nativii, unii handicapati nu stiu diferenta). Indienii sunt originile tiganilor, da exact, tiganii care ne-au facut de ras tara s-au stabilit aici cand au vazut ca prospera si asta a fost...Am ajuns in stuatia actuala. Nu inteleg cum un om care asculta Eminem poate accepta asa ceva. Eminem(persoana cu un trecut absolut abominabil, fara teama si care spune verde in fata orice ii trece prin cap cu riscul de a sfarsi in rang de 3 ca Michael Jackson, 2Pac, etc...) Daca nu asculti doar de imagine si intelegi mesajele lui esti pe aceeasi lungime de unda ca mine si stim amandoi despre ce vorbesc.

| Paradox_Bogdan_1993 a răspuns (pentru TheBlueWolf):

Mai taci ma in pwa mea!

| Чернобыль a răspuns (pentru TheBlueWolf):

Michael Jackson e cel mai tare si este idolul meu.
Si urasc manelele si zic ca mai bine ascult satanisme decat manele.

| TheBlueWolf a răspuns:

Si permite-mi sa completez cu ceva deoarece am uitat sa iti raspund la o anume intrebare.Eu la petreceri, sau mai ca pe sant chef, ma distrez pe muzica rock deoarece niciodata nu ma apropii de petreceri la care anticipez ca se vor pune manele.

| OKMaui a răspuns:

La o petrecere poti dansa pe muzica lui J.Lo, Enrique Iglesias, Beyonce, Jay Sean, Sean Paul, Bob Marley, Usher, Chris Brown si lista continua.
Plus ca gusturile nu se discuta.
Muzica are legatura si cu inteligenta si pe motivul asta se mai critica la greu, bine ca nu multi stiu asta.
Eu una, nu agreez manelele si n-am chef sa spun la ora asta de ce big grin
Ne poti intelege daca te straduiesti putin. Cum tie iti place Eminem, asa ne place si noua alti artisti.

| OKMaui a răspuns:

Se mai intampla pentru ca scriu repede; vezi in raspunsurile mele ca n-am probleme cu gramatica, nu trebuia sa ma corectezi tu, un cacatel cu ochi. Intoarce-te la trolling-ul tau de doi lei.

| FuLGuLeTzZ a răspuns:

Eu nu ascult manele pentru ca nu-mi place deloc cum suna. si nu au nici o noima. Eu de obicei ascult Eminem ca tine, ascult hip hop, rapp, in general Parazitii. Chiar daca se mai intampla cateodata sa am un prieten care asculta manele. nu ma supar. Am observat la altii ca, in momentul in care se aude o manea, ii vine sa se arunce in cap in asafel sa nu o mai auda. Si. pana la urma toti asculta orice ce gen vrea, fiecare cu ce vrea, si nu trebuie discriminati. La petreceri, intr-adevar, se poate asculta 3-4 manele. Asta cred eu.

| xxs22 a răspuns:

Auzi la ei nimeni nu asculta manele, vrajeala ieftina, caracter ieftinwinking cine dracul va crede?

| Paradox_Bogdan_1993 a răspuns:

Eu ascult! si nu ma ascund ca altii.pe cand mentalitate lui dracu ala de TheBlueWolf lasa de dorit bai cap de mijareta manele provin din muzica turca esti mai prost ca puiul de magar! macar adrian minune florin salam si guta au voce nu ca altii!

| FirstLove1 a răspuns:

Nu ascult doar la chefuri.Ascult manele in general! big grin

| Cosmin_Pop_1997_JUoO a răspuns:

Eu nu ascult manele si da, la petreceri ma distrez pe Bob Marley(melodii remixate si ritmate astfel incat sa poti dansa pe ele), house, dance si in general muzica de club, daca iti place asa tare Eminem ar trebui sa stii ca are si el melodii care merg ascultate la petreceri precum WTP(white trash party), 50 cent are melodii care merg la petreceri si multi alti rapperi americani.In America, Anglia etc. crezi ca oamenii asculta manele la petreceri? Intrebare nu isi are rostul, scuze ca iti spun dar mai bine nu o postai.

| Cosmin_Pop_1997_JUoO a răspuns (pentru Cosmin_Pop_1997_JUoO):

De acord cu EvAnEsCeNcE09 si Musique, nu vad cum poti dansa la petreceri pe o melodie care are vreo 2 versuri ce se repeta de vreo 20 de ori. De obicei versurile au 4 cuvinte care sunt: bani, femei, masini, dusmani si 2 interjectii care sunt: aaaaa sau ooooo.

| Cosmin_Pop_1997_JUoO a răspuns:

Si apropo, hai sa fim seriosi, nu cunoaste profesoara ta de muzica nici un manelist? Orice roman cunoaste macar un manelist. Ori e ipocrita de a spus asa ceva ori a studiat opera la Florenta pana in prezent si e noua in Romania(lucru in care nu pun mare baza).