| IonutMH a întrebat:

Salut.Stie careva un volume booster perfect? Ascult muzica in Winamp dar e diferenta cand ascult Kiss FM si cand ascult muzica mea.De pe Kiss se aude mult mai tare(n-am idee de ce) si ma gandeam ca poate am nevoie de un volume booster.Astept opinii

Răspuns Câştigător
| Helper69 a răspuns:

Salut,

Nu e din cauza la "volume booster".
Se aude mai incet, distorsionat din cauza la calitatea melodii. De obicei mp3 nu e 100% pur. Mai sunt si mici chestii care strica calitatea, volumul.
Daca vrei sa asculti melodii la calitate 100%, volum la maxim iti recomand sa descarci fisiere muzicale in format FLAC.

O zi buna,
-Helper69.

| IonutMH explică (pentru Helper69):

Si ce spui tu este ca Kiss difuzeaza melodii la calitate 100%? happy Am o gramada de melodii de buna calitate dar nu se compara.Mersi de sfat oricum

| Helper69 a răspuns (pentru IonutMH):

Kiss nu difuzeaza melodii la calitate 100%. Dar folosesc alt codec audio.