| anonim_4396 a întrebat:

Salut, stiti cumva cum as putea intelege mai bine piesele in engleza? (ma refer la rap) Engleza stiu destul de bine, dar nu inteleg cuvinetele avand in vedere ca nu-s obisnuit cu pronuntia.

3 răspunsuri:
| Louys a răspuns:

Cauta pe net inregistrari cu vorbitori nativi, pana ajungi sa intelegi ce zic ei. Dupa nu mai ai probleme.

| Ungur_Andreea_1995 a răspuns:

Ai putea asculta. piese cu subtitrare sau ai pute a urmari filme in engleza ca sa te acomodezi mai bine cu limba.

| Ungur_Andreea_1995 a răspuns:

Ai putea asculta. piese cu subtitrare sau ai putea urmari filme in engleza ca sa te acomodezi mai bine cu limba.