| ratoidavid a întrebat:

Ce profil sa aleg in a 8-a? Avand in vedere ca nu ma descurc la chimie, biologie franceza si latina (stiu foarte bine engleza). ajutati-ma sa inteleg ce as putea alege

Răspuns Câştigător
| Drimmero a răspuns:

Du-te pe filologie, faci acolo engleza din belsug, o sa faci si chimie putin, biologie o faramitura, dar scapi rapid de ele si nici nu e stres cu asa ceva. Faci si latina la filo dar depinde acum daca sunt profesori care predau asa ceva sau vei face tot romana cel mai probabil, pregatiri pentru Bac pe parcursul anilor

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Filologie cred că ar fi cel mai potrivit profil pentru tine. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desen tehnic. Vei ajunge proiectant si vei fi bine platit daca faci si facultatea de inginerie. Nu.i asculta pe cei de mai sus. Faci filologia si ce? Termini 12 clase si n.ai nicio calificare. Filologia nu te invata sa faci nimic, e doar prelungirea generalei in studii mai avansate.
Romana si matematica sunt decat 3 ore pe saptamana de caciula. Biologia e pana in a 10-a. Pe chimie nu se pune chiar atat de mult accent.
Bacul il dai la romana, mate si la alegere dintre bio, chimie si fizica.