| anonim_4396 a întrebat:

1. Ce gen de muzica ascultati si de ce va place acel gen in special?
2. Ce parere aveti despre Freddie Mercurry, pentru cei care stiu cine e si asculta muzica lui.

Răspuns Câştigător
| Woodenpints91 a răspuns:

Ascult multe genuri de muzică, de la clasică, blues şi country până la cele mai brutale subgenuri de metal.

Mercury (se scrie cu un singur r) este solistul meu preferat şi cel mai probabil aşa va rămâne multe decenii de acum încolo. N-am găsit pe nimeni care sa-l egaleze la voce.

| NuMaContrazice a răspuns (pentru Woodenpints91):

Da, ai dreptate, se scrie cu un singur "r", am scris asta intentionat sa vad cine observa (cine e fan adevarat), si cine raspunde doar pentru a se afla in treabalaughing

| anonim_4396 explică (pentru NuMaContrazice):

Deci a fost smecherie chestia cu "r"-ul. Ok mai prins, eu m-am uitat la tine sa vad daca se scrie cu un "r" sau cu doi si am luat-o de buna. Ce-i drept, n-am admis ca as fi o mare fana. Ma gandesc uneori ca ar fi timpul sa reanalizez Queen. Cand am ascultat ultima oara eram mica si ignoranta(daca se poate spune ca eram cu mult mai mica acum nici un an).
Dar mi-a placut faza cu "r"-ul. Asta e inca o intamplare jenanta de care imi voi aduce aminte mult timp laughing
Privind partea plina a paharului, am invatat ceva azi.

| NuMaContrazice a răspuns (pentru anonim_4396):

Eee...lasa ca atunci cand cresti mare (peste 2-3 luni) o sa fi mai atenta, sunt convins. laughing

9 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

1.Rock

2.Unul dintre cei mai buni cantareti din toate timpurile.

| FadetoBlack a răspuns:

1. Rock, metal şi blues.

2. O părere foarte bună... Merită să-i asculţi melodiile. Îmi place. Într-adevăr are o voce sublimă.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

1.Rock si Metal.Sunt mai mofturos, si de aceea.
2.Ca si viata personala,nu prea ma intereseaza, dar muzica imi place, oarecum; another one bites to dust si we are the champions stiu, in rest, nu am ascultat.

| Vans a răspuns:

Metal/rock şi ceva rap.
Îmi place, aici mă regăsesc.
Pe Mercury îl ascult întotdeauna cu mare plăcere.Are(ştiu că ar trebui să spun avea) o voce extraordinară.

| KristalPop a răspuns:

1. Rock şi metal deoarece îmi trezeşte anumite gânduri şi sentimente, unele melodii mă impresionează prin mesajul transmis.

2. A fost un cântăreţ foarte bun, a avut mult succes. Nu prea am ascultat melodiile lui dar mi-a plăcut foarte mult She Blows Hot And Cold, People On Streets, Jesus, Cowboys And Indians.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1. Ascult rock(mai mult metal). Pentru ca imi place, e un gen complex, include foarte multe subgenuri, versuri cu mesaj, instrumente care transmit atat de mult ca nici nu mai ai nevoie de fapt de versuri, etc. Multe motive.
2. Cat despre Freddie Mercurry am avut o experienta jenanta in trecut la scoala, cand o colega m-a intrebat, asa de verificare, in ce trupa canta. Nu mai stiu ce am raspuns, dar in orice caz ceva pe langa. A ras, normal, m-am simtit prost si cand am ajuns acasa directia a fost laptop - wiki - Freddie Mercurry. Apoi am vazut: Queen, serios?! laughing Cum de nu stiam asta?(eu nu prea invat nici acum numele membrilor unei trupe, cred ca din comoditate ii tratez ca pe un intreg, stiu chestiile generale)
Sa revenim la intrebarea ta: ce pare am despre el...imi place cum canta, imi place si Queen, nu e printre trupele mele preferate, dar mai ascult si le respect muzica.