| Louys a întrebat:

Acum vreo 3 saptamani de zile mi-am cumparat o chitara acustica.
Recent, incercam sa cant "Fur Elise" si am zis sa incerc sa cant cu o singura mana.Coarda "Mi" cea subtire, s-a blocat sub acea bara de la sfarsitul frat-ului 10, iar acum, de fiecare data cand incerc sa folosesc aceasta coarda pe frat-ul 10 suna ca si cum a fost dezacordata. Celelalte corzi suna ok, iar aceasta coarda suna la randul sau ok pe celelalte frat-uri?
Stiti ce ar putea fi?

1 răspuns:
| Edwolf26 a răspuns:

Cred ca ai ridicat putin acea "bara".