| alexandru11 a întrebat:

am descarcat un album de muzica de pe net, muzica rock de prin anii 80' si este in format FLAC si APE, pot sa o deschid cu daemon tools si sa o ascult cu winamp, vlc etc.

Problema mea este ca vreau sa o pun pe un stick si nu am cum pentru ca nu am acces la lista de melodii de pe album

Cum as putea sa scot melodiile din fisierele alea?

Funda!

1 răspuns:
| Admunssen a răspuns:

Iti trebuie UltraIso sa poti descompune (extrage) fisierele din acea imagine. La fel, daca imaginea este montata cu Daemon, e foarte simplu sa le copiezi de pe acel disc virtual, direct pe stick. Copiezi fisierele, nu imaginea ISO. Atentie! Playerele din autoturisme, cele mai multe, citesc doar mp3 si track. Nu altfel de fisiere.