| Anonimulll69 a întrebat:

Am si eu o problema la boxele mele. Este o combina Sony MHC-RG270, au fost achizitionate noi acum aprox.7 ani dar le folosesc cam de un an jumatate. A inceput de cateva zile sa se auda ca un fel de "sasait" sau ca si cum ar scartai. Nu stiu cum sa explic da oricum se aude urat rau si ma zgarie pe urechi. Problema nu cred ca este de la bass(nu sunt sigur) fiindca am dat bass-ul la minim si se auzea la fel. Eu cred ca problema poate fi de la boxele medii sau inalte fiindca daca le dau la minim (pot face asta din combina) nu se mai aude asa de tare acel "scartait" si nu e din cablul audio-in sau nici de la placa de sunet fiindca am incercat sa le bag in telefon si la fel se aude. Daca bag castile in combina nu mai am aceasta problema. Am lasat aici un videoclip cu melodia "Cand Trandafirii mor" sa vedeti cum se aude. Pe inregistrare nu se aude foarte bine acel scartait dar se aude bine la finalul videoclipului. Puteti sa ascultati melodia sa vedeti care este diferenta. Dau fundita, multumesc big grin :*

1 răspuns:
| Anonimulll69 explică:

Https://www.youtube.com/watch?v=1YOZBcPwWS4 am uitat sa las linkul, scuzati:))