| R3b3l a întrebat:

Am un sistem audio de microlab 2.1. De la un timp nu mai imi merge una din ele. Cum pot sa fac sa mearga aman2...

Răspuns Câştigător
| Baton a răspuns:

Ti s-a ars o piesa in sub-woofer sau cum eu zice.
daca ai pe cineva care repara tv-uri in zona il poti duce la el sa iti inlocuiasca piesa respectiva.
am avut si eu probleme din astea si de la ala a fost happy
numai ca la mine din 5. 1 am ramas cu 3. 1 laughing si cateodata merge doar 2. 1 deci.trebuie dus la schimbattongue
oricum respcetiva piesa nu costa foarte mult.
si iti recomand atunci cand nu ai nevoie de el sa il opresti de la buton daca are unul iar daca nu scoate-l din priza happy
daca il tii aprins curentul circula in el tot timpul. iar variatiile de curent iti strica piesele din ele.
cand ma refer la ele ma refer si la pc...
cu timpul simte si el ce inseamna variatia de tensiune.
piesele din el sunt facute sa duca o anumita tensiune, dar variatia are cateodata mai putin sau mult mai mult decat trebuie.
succes!