| Mihai_Alexandru_1997_0Mtt a întrebat:

cum se numeste instrumentul acela care are o forma de toba dar sus in capul lui are o adancitura ovala...se folosesc 2 bete.Am observat ca se mai canta pe plaje etc... vreau sa stiu instrumentul deoarece era o melodie mai veche care incepea cu intrumentul asta (house) gen.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Cred ca te referi la acesta... ecx.images-amazon.com/images/I/41XSZTG1MHL.jpg. Si aici... esound.ro/percutie/rototom/remo-rototom-6-8-10.html

| Mihai_Alexandru_1997_0Mtt explică (pentru anonim_4396):

Nu este asta...forma e asa dar sunetul nu e ca o toba si interiorul ala e format din otel, fier.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am inteles acum... imi pare rau ca nu te-am putut ajuta.
Sper sa il gasesti!

| Mihai_Alexandru_1997_0Mtt explică (pentru anonim_4396):

Am gasit big grin ^_^ am cautat ceva gen steel drum happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mihai_Alexandru_1997_0Mtt):

Heeeei... iti raspund cam tarziu. Ma bucur ca ai reusit sa gasesti! O sa gasesti si melodia (spui ceva si de o melodie)... si tot! Spor la ascultat!