| monamonkey a întrebat:

De ce oamenii plang la piesele alea lente cand sunt live? Cineva canta o piesa lenta, voce calma si foarte placuta. Si atunci de ce ne vin lacrimile?

Răspuns Câştigător
| NoMusicNoLife a răspuns:

Pentru simplul fapt ca suntem oameni.
Avem sentimente, suntem sensibili la frumos si, daca acea melodie e chiar frumoasa, e imposibil sa nu te faci piele de gaina, poate chiar sa incepi sa plangi.
De obicei acea melodie ne aduce aminte de unele lucruri din trecut, dar poate doar faptul ca e frumoasa si ca ne place ne face sa ne emotionam.

Nu poti fi sigur, depinde de persoana!

3 răspunsuri:
| Woodenpints91 a răspuns:

Nu i-am înţeles niciodată pe ăia care se duc la concerte să plângă.
Adică,mi se pare ok,dacă pe melodia respectivă ţi-ai îngropat tatăl împuşcat în râzboi, să plângi. Dar pentru simplul fapt că ăla pe scenă lălăie o iubire pierdută, sau ceva aşa, puţin mai profund într-o atmosferă de linişte mormântală, e cam aiurea să pişi ochii.

| monamonkey explică (pentru Woodenpints91):

Probabil e ceva gen, cum tu asculti black metal, iti da energie, ceva spiritualitate de energie a black metal-ului.

| Idontknow69 a răspuns:

Nu stiu de ce le vin lacrimile la unii poate pentru ca sunt un pic cam emotivi
Fundita?