| George3412 a întrebat:

Deci eu vreau sa imi cumpar o chitara acustica, dar fiind incepator nu stiu cum ar trebui sa aleg una. Vreau sa mentionez ca bugetul nu ar trebui sa depaseasca 500 de lei, si as vrea sa stiu la ce caracteristici ar trebui sa ma uit la un astfel de instrument ca sa stiu ca va dura in timp si nu o sa dau mai multi bani pe ea in service.De asemenea as vrea si niste modele pe care mi le recomandati.
Multumesc mult, ofer funda!

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Uita-te la numarul de corzi si la producator. uita-te de asemenea si la materialul din care e produsa, mahonul si molidul sunt niste materiale bune.
https://l.profitshare.ro/l/3741856 Fiind pentru incepator, incearca Ibanez VC50NJP-NT de pe eMAG, e foarte buna; sau orice apropiat de pret.

1 răspuns: