| UnAltAnonimCelebru a întrebat:

la care instrument dintre chitara si vioara se invata mai repede. Ma refer la care pot invata sa cant cat mai usor? Cel mai bun raspuns are funda.

Răspuns Câştigător
| Diavolcata a răspuns:

Chiatara clar ca la VIOARA Cine iti spune ca nu este greu, se inseala.Este FOARTE GREU!
Conditia pe care trebuie s-o indeplinesti pentru a trece peste greutatile ce le impune invatarea acestui instrument, este sa ai o mare PASIUNE pentru el.
Sa vezi cum un copil de 5-6 anisori studiaza cel putin 2 ore pe zi, ti se pare ca este ceva chinuitor, dar el nu simte acest lucru pentru ca placerea lui este mai presus de efortul pe care il depune, fizic si psihic.Ca sa nu mai vorbim ca in timp, numarul de ore va creste pana la 6-7 ore, zilnic.
Mai intai va invata"Mel, melc, codobelc", pentru ca mai tarziu sa ajunga cel putin la acest nivel, de exemplu:

1 răspuns:
| Ostepoc_Alex_2002 a răspuns:

La chitara desigur e mai usor si mai frumos