| DG_Daniela_1998 a întrebat:

Mi-am luat niste boxe care au incorporat in ele un subwoofer, adica bass, in fine. Cand am conectat boxele la telefon nu se aude foarte tare. De ce oare? Si ce trebuie sa fac sa se auda mai tare la telefon? Dau funad!

1 răspuns:
| Utilizator1234 a răspuns:

Pentru ca telefonul are impedanta foarte mica pe iesire pentru niste boxe multimedia pentru PC. Nu-i poti face nimic, nici daca te rogi nu va merge mai tare de la sine. Singura optiune ar fi sa cumperi un amplificator portabil pentru casti, dar s-ar putea sa fie mai costisitor decat sistemul in sine.