| tpubv94 a întrebat:

Am niste casti Canyon CNR HS1.
Se aud foarte incet de cand le-am cumparat.
Cum sa fac sa se auda mai tare?

Daca folosesc un aplificator software se aude barait
In schimb, am un sistem 2.1, subwoofer-ul are si rol de aplificator cu intrare jack pentru boxe. Daca bag castile acolo si maresc volumul se aude mai tare si clar, de fapt se aude cum ar trebui sa se auda. Doar ca se aude bass-ul subwoofer-ului, daca opresc din pc bass-ul nu se mai aude in casti bass-ul.

Ce pot sa fac? Nu as cumpara alte casti si nici un aplificator pentru ele. Am vreo alta optiune?

1 răspuns:
| eL92blkDragos a răspuns:

Salut. Intra in setarile volumului calculatorului si seteaza ca Bass.