| WinterGuitar a întrebat:

Salut Tpu.Pentru cei ce se pricep la chitari,vreau sa imi cumpar o chitara electrica, si am de ales in mai multe variante:
1. Fender squier Affinity Strat
2.Esp Ltd m-50
3.Ibanez grx20
4.Fender squier Affinity Telecaster.
Eu as alege Ltd-ul dar vreau sa stiu ce parere aveti si voi.
PS:Vreau ca chitara sa aiba un sunet cat mai bun.

Răspuns Câştigător
| RockNbeer a răspuns:

Clar ESP-ul laughing, am un grx20, dar nu se compara cu ESP-ul.

| WinterGuitar explică (pentru RockNbeer):

Este si alta chitara mai buna ca ESP-ul la acelasi pret?

| RockNbeer a răspuns (pentru WinterGuitar):

Nu imi vine nimic in minte, la asa preturi, nu te poti astepta la lucruri foarte bune, strange vreo 14-15 milioane, doar chitara, si voi avea ce sa iti recomand.

| WinterGuitar explică (pentru RockNbeer):

Si ce amplificator imi recomanzi? Pana in 500 de lei.

| WinterGuitar explică (pentru RockNbeer):

Am uitat, mai este o chitara Ibanez grgr121ex.E mai bun esp-ul m-50 decat grgr121ex?

| RockNbeer a răspuns (pentru WinterGuitar):

Singura diferenta dintre ele ar fi ca ESP-ul are sistem tremolo, iar ibanezul nu...eu prefer esp-ul ca are tremolo, acum depinde de tine, iti place fara sau cu?
In rest...nu sunt diferente foarte mari

7 răspunsuri:
| Wøodenpints a răspuns:

Esp-ul. Cu toate că nici Ibanez-ul n-ar fi alegere rea.