| NoKs a întrebat:

Vreau sa ma ajutati si pe mine cu ceva...Am o trupa de rock si am vrea sa compunem o piesa si nu stiu cam cum ar trebui sa procedam...si ce tema sa folosim. FUNDA va rog cat mai multe sugestii happy

5 răspunsuri:
| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Intai alegeti tema apoi compuneti lirycsurile. puteti compune melodii cu teme de dragoste, sau rebeliune.

| RockNbeer a răspuns:

Nu exista un anumit procedeu,fix,pe care trebuie sa il respectati pentru a face o piesa, fiecare are stilul sau.
Nu prea are rost sa iti explic asta, iti pot spune doar ca... daca nici unul din voi nu stie cum se "face" o piesa, nu va puteti numi "trupa", ci doar niste pusti care vor sa zgrangane ceva pentru a primi eticheta de "artist"

| NoKs explică:

Avem pianist cu 8 ani de clape...chitara cu 3 ani chitara solo 2 ani si basist 1 an. Am cerut tema, nu neaparat sugestii ca muzica se simte happy

| RockNbeer a răspuns (pentru NoKs):

Puteti canta despre artisti romani,"talentati", dar care nu sunt bagati in seama, din diferite motive, chiar asa... oare de ce?

| Flavyw111 a răspuns:

Rock- ul e revolta sau lupta pentru ceea ce îţi place, dar este interzis pentru tine. Acumulati informaţii de la toţi membri trupei despre ceva ce nu va place, spre exemplu. Când mai multor oameni le/nu le place ceva. Este posibil ca mult mai multe persoane să simte acelaşi lucru. Sper că te-am ajutat happy funda?