| Zayn007 a întrebat:

Vreau sa stiu daca orele de canto ma ajuta sa imi fac vocea mult mai melodioasa, vocea mea este buna(dupa spusele prietenilor) dar vreau sa fie mult mai buna..Cand am fost mai mic,inainte de pubertate,eram in corul scolii, dar dupa 13-14 ani vocea a inceput sa mi se ingroase si m-am lasat de cantat.M-am gandit sa ma duc sa fac ore de canto cu un profesor de muzica.
Funda.

Răspuns Câştigător
| bbyu2 a răspuns:

Cel mai bun lucru pe care ai putea sa-l faci este sa mergi sa te asculte un profesor. Si da, sigur ca daca vei urma lectii de canto vocea iti va suna mai bine.

2 răspunsuri:
| strengaritzza a răspuns:

Nu te lua dupa spusele prietenilor. Si de mine se zice la fel. Dar daca m-as duce la un profesor de canto ar fugi in lume cred, cand m-ar auzi happy. Degeaba suna bine vocea, daca faci un adevarat ghiveci de note cantate aiurea.

| Alexandrio a răspuns:

Am aceeasi problema cantam frumos iar de la 16 ani nu mai cantam deloc bine cantam pur si simplu afon iar acum cant fara forta cand incers sa fac niste note mi-se aude aerul cum ese si fals si stacnat sad