| Petreee a întrebat:

Vreau sa va intreb cam ce cantaret de rap/hip hop roman va place cel mai mult? Alegeti din urmatorii sau aduceti voi alte nume si justificati:
1-NANE
2-DOC
3-TRANDA
4-DELIRIC
5-DRAGONU AK47
6-SKIZZO

Răspuns Câştigător
| Anonimus197568 a răspuns:

Eminem(e american) este regele rap-ului dupa planeta si nu va fi unul mai bun ca el fiindca el a luptat sa ajung acolo sus si nu i-a fost usor din cauza piedicilor rasiste cu ca albii nu canta rap si a trecut prin multe.Pe de alta parte el compune melodii despre ce simte si isi exprima sentimentele prin muzica lui nu ca dragonu sau doc care cant despre ce bine e sa fii drogat si cum sa-u imbracat ei azi.Ascultai piesele si o sa imi dai dreptate daca le intelegi ca-s in engleza

| Krokodil a răspuns (pentru Anonimus197568):

Cat de ignorant si ipocrit poti sa fii.

7 răspunsuri:
| cristinna1919 a răspuns:

Nane si Vescan

| Vans a răspuns:

Numai rap, mă, nu şi hip hop.Nu le mai încurcaţi.Hip hop e cultura.

Aleg Paraziţii, pentru că îi cunosc cel mai bine şi ştiu că melodiile gen Arde sau Toate-s la fel o fost ceva, aşa, nu foarte serios. Ştiu că o să scoată geva bun de tot şi n-o să se prosteacă s-o dea pe pop sau dubstep sau alte gunoaie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DOC & Deliric1. Sunt vechi în " industrie " şi exprimă foarte bine fiecare mesaj. Nane şi Skizzo nu-şi merită locul lângă ceilalţi enumeraţi de tine.

| NoLiesJustLove a răspuns:

Cel mai bun e nane, parerea mea.

| Krokodil a răspuns:

Pe nane il excludem din start
doc nu mai e ala dupa "dificultati tehnice" deci nu.
tranda imi plac doar 2 piese thinking
deliric se mentine oarecum
dragonu a luat-o grav pe religie deci nu.
si skizzo ..prefer sa nu mai comentez.

cel mai bun mc din ro pentru mine e kazi ploae.

| Anonimus197568 a răspuns:

De ce sunt ignorant si ipocrit pentru ca mi-am spus parerea? Tu vrei sa fim toti la fel? Fiecare cu parerea lui poate niti tie nu-ti place eminem si asta inseamna ca trebuie sa te judec pentru asta?
P.S. Inainte de a vorbii asigurati-va ca mintea este conectata la creier