| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa cumpar un cablu pentru boxe, un capat sa aiba o mufa pentru tel si cealalta 6 mufe sa intre in statie. Cum se numeste si unde as gasi? Funda! Merci!

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Da, rca ai dar pentru 5.1 o sa ai nevoie de 3 cabluri 2xrca to 1jack si o sa ai 3 mufe jack si 6 rca-uri, nu poti reda 5.1 doar cu un cablu jack.

Cu un jack poti doar stereo si il poti conecta sus unde scrie AUX si setezi din statie pe auxiliar.

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Posibil sa ai RCA in statie.

O poza cu spatele statiei ar ajuta mult.

http://altex.ro/cablu-audio-rca-jack-3-5mm-hama-4333-2m

| Intruder19 a răspuns (pentru Clara1):

Da, rca ai dar pentru 5.1 o sa ai nevoie de 3 cabluri 2xrca to 1jack si o sa ai 3 mufe jack si 6 rca-uri, nu poti reda 5.1 doar cu un cablu jack.

Cu un jack poti doar stereo si il poti conecta sus unde scrie AUX si setezi din statie pe auxiliar.