| xbox360 a întrebat:

Vreau sa contectez imaginea calculatorului la televizor ca sa ma uit pe tv la anumite canale online. M-am uitat la calculator si am mufa VGA, iar la TV am mufa RGB. Ce cablu trebuie sa cumpar? Trebuie sa iau un cablu care sa aiba la o mufa vga, iar la cealalta rgb? Ca am vazut ca mufa de la pc(vga) arata exact ca la Tv desi scrie rgb...

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pai ia baga cablul de la monitor in TV, ia vezi, merge?

| ArktykU a răspuns:

Daca ai Wi-Fi (Wireless) este perfect, daca nu ai, iti recomand sa iti cumperi, daca ai Wi-Fi, si ai calculatorul sau laptopul conectat la cablu de net, poti sa descarci videoclipul care vrei sa-l vezi pe TV si dupa ce l-ai descarcat Urmezi pasii astia:
1.Click dreapta pe film/video
2.Click pe Difuzare pe dispozitiv
3. Daca iti arata acolo numele TV-ului, dai click, daca nu, inseamna ca nu ai Wi-Fi (Wireless) conectat
4. Daca iti merge, bravo
5. Enjoy
6.Imi dai funda
7.Imi dai vot
8.Iti multumesc
9.Ies de pe net
10.Te gandesti la mine

laughing

| Spiridon2000 a răspuns:

Daca ai placa video la calculator si ai in tv mufa HDMI cumpara-ti un cablu HDMI e mult mai bun!