| Andrei19965 a întrebat:

Vreau sa invat sa cant la orga, muzica lautareasca si manele de mic dar nu am putut din anumite motive...iau lectii de pian ptc profesoara mi-a spus ca mai intai inveti pianul si apoi orga ....am facut 5 sedinte si am prins cv cv dar nu cum imi doresc eu. Credeti ca ar trebui sa ma duc incontinuare la pian sau ar trebui sa ma invete un lautar profesionist? (PS:mi-am cumparat si o orga yamaha PSR E433) Raspunsul cel mai bun primeste fundawinking

Răspuns Câştigător
| Okkultist a răspuns:

Eu sunt basist, chitarist cant pe orce fel de chitara. Am facut si eu pian stiu de nota 8 sa zic asa dar nu a fost pentru mine. Parerea mea du-te in continuare la profa ce e mai bine asa ca cu muzica lautareasca e greu sa faci oc arera pe cand ce te invata profa e mult mai bine crede-ma. Lautari sunt in Ro alt undeva unde? Lumea se uita mai bine daca canti un beethoven sa stii in fine fara rautate iti spun sa te duci in continuare la profa pianul este apreciat si mai intai pain dupa orga este la fel ca atunci cand faci sc de soferi faci pe o masina mai ieftina dupa iti ei una scumpa asa si tu invata mai intai notiunile de baza dupa poti sa faci ce vrei e la fel ca la chitara inveti clasica game etc dupa acustica electrica si bas si te opresti acolo unde vrei eu mi-am ales toate ramurile adica daca esti intr-o trupa alegi bas sau acustica depinde. funda te rog id blizzard17x mergi in continuare iti va fi bine crede-ma sunt expert!