| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa va intreb ce parere aveti despre Celine Dion, cea care a cantat piesa de la TITANIC?

Răspuns Câştigător
| Alasia a răspuns:

Is the BEST ever. pur si simplu o ador big grin

13 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O profesionistă.
Pa, pa.

| Aero a răspuns:

Ia uita-te talica aici. Las-o pe Celine Dion :))
Sissel e artista care a cantat cu adevarat in Titanic.

http://www.youtube.com/watch?v=-o21L3_Wgi8

http://www.youtube.com/watch?v=tis7uLQD4Yc&feature=related

uita-te direct de la minutul 2:40, de aici incepe!
Celine Dion va fi mereu Celine Dion. Dar Sissel a dat o valoare mult mai mare filmului Titanic, dupa parerea mea.
Celine Dion a cantat doar melodia de generic, My Heart Will Go On. Frumoasa melodie... dar nu la fel de impresionanta ca vocea lui Sissel din film;)

| Aero a răspuns:

Du-te si asculta Inna, Puya, GuessWho, Edward Maya, etc. si alti artisti deveniti peste noapte, ca doar sunt cei mai buni artisti innascuti, nu? Mult superiori lui Sissel, nu? Pe ce ca de abia acum ai auzit si tu de aceasta "Sissel"...

O mare ineptie ai zis adineauri. Regret foarte mult ca am raspuns la aceasta intrebare. Nu stiam ca o sa zica o copila o asemenea tampenie/aberatie/prostie!
Nici macar nu meriti sa fi auzit de Sissel.

| Aero a răspuns:

Andrea "Botticelli"? N-ai putin bun simt sa recitesti ceea ce ai scris? Sau asa crezi ca-l cheama? Saracul are un talent dumnezeiesc cand te mai gandesti ca e si orb.
Pai mai Anabelisa, sa-ti spun ceva.
Pai sa stii ca Sissel face parte din aceeasi categorie cu Andrea Bocelli, Jose Carreras, Sarah Brightman, Luciano Pavarotti, Il Divo etc. adevarati artisti(am enumerat mai mult din genul operatic, clasic). Cauta pe Youtube. Te vei convinge ca am dreptate! O supraestimezi/venerezi/evaluezi prea tare pe Celine Dion. E doar o artista de care a auzit si nea Ion, care sta dincolo de drum. E mai comerciala. Cu siguranta ca a fost prima data cand ai auzit de Sissel(vocea din Titanic, referitor la intrebarea ta) datorita mie. Nici n-ai mai auzit pana acum de ea. Si ai spus o mare prostie! D-aia am spus ca asculti o diaree muzicala de la Inna, Puya etc. ca am vazut ca nu stii sa apreciezi! Si nu stii! Sa stii, ca indiferent ca tu nu stii, ea e considerata printre cele mai bune soprano de clasa din lume! A avut o contributie mai mare la filmul Titanic, fata de Celine Dion.
Celine Dion a fost folosita pentru. Titanic(doar melodia de generic) pentru. ca era comerciala si producatorii filmului alaturi de James Horner(compozitorul coloanei sonore) si Sissel(vocalista) s-au gandit ca ar prinde bine filmului putina publicitate din cauza lui Celine si casei de discuri de care apartinea de atunci(Sony).

Te-am scutit si de cautari:

http://www.youtube.com/watch?v=ZMRnd-gacBg

http://www.youtube.com/watch?v=pdgZP9Sca2c

http://www.youtube.com/watch?v=v83E4io3xtM

http://www.youtube.com/watch?v=WahcTznCRm4

http://www.youtube.com/watch?v=-blfPCOeLQ0

| Slavian a răspuns:

Piesa din Titanic numinduse My Heart Will Go On. Ce sa zic de ea, are melodii superbe, canta foarte bine, este talentata, numai ca nu e chiar atat de frumoasa. Dar ce sa faci, toti avem defectele noastre, imi place de ea.

| RC92 a răspuns:

Stiu ca are o voce superba! Biografia ei in romana: http://ro.wikipedia.org/wiki/Celine_Dion, iar in engleza: http://en.wikipedia.org/wiki/Celine_Dion.
Sper ca ti-am fost de folos!

| ♥♥K®ÿ§§ ♥♥ a răspuns:

Buna rolling on the floor nu`i rea

| pufoletedebomboana a răspuns:

E superba .

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E cea mai buna dupa Laura Pausini.

| anabelisa a răspuns:

Intradevar, nu este asa frumoasa, dar are un talent deosebit! Scrieti raspunsuri mai bune! Dau funda, promit!

| anabelisa a răspuns:

Mersi mult pentru raspuns Aero! Intradevar si Sissel are voce, dar nu poti sa spui ca are un talent inascut pentru muzica, parerea mea.

| anabelisa a răspuns:

Draga Aero, eu doar ti-am spus parerea mea, nu merita sa ma judeci in acest fel.Si eu nu ascult Puya, sau alti artisti deveniti peste noapte cum spui tu! Imi place Celine Dion, care este o adevarata artista.Andreea Botticelli este de asemenea tot un artist.Lista poate continua.Si fiecare cu parerea lui! Nu trebuie sa te infurii pe mine, doar pentru ca ti-am spus ca Sissel n-are un talent inascut pentru muzica.

| anabelisa a răspuns:

Vai, vai! Ma intreb totusi cum poti sa gandesti asa. Poate ai dreptate intr-un anumit fel.Eu de cand eram mica o ascultam pe Celine Dion si iubeam muzica ei, vocea, mai pe scurt:totul. Dar nu stiu ce sa zic, asta e parerea mea. Daca tu chiar crezi ca Celine Dion, este o cantareata de care a auzit si nea Ion de peste drum, nu mai am cuvinte.Sa sti ca exista o diferenta intre Sissel si Celine.Nu pot sa spun ca nu mi-a placut Sissel cand am ascultat-o, dar nu m-a atras cu nimic special.Si inca ceva:daca crezi ca eu nu stiu aprecia muzica adevarata, te inseli amarnic! Daca ai vedea ce ascult eu, mai ales artisti romani.Angela Similea, Mirabela Dauer, etc. Tinerii din ziua de azi nu stiu sa aprecieze muzica adevarata! Numa manele toata ziua si alte prostii. Putini sunt aceia, care intr-adevar stiu ce inseamna muzica adevarata in ziua de azi. Oricum, sper sa nu fi inteles gresit ce ti-am spus si numai bine!