| vlad89c a întrebat:

Vreau un program de editat muzica, adica sa tai din melodie o parte, si sa o salvez editata.
Sa nu fie ceva complicat, ca m-am inecat in cateva programe profesionistelaughing.
Deci ceva simplu, rapid, sa tai doar o parte din melodie si gata.

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Cel mai simplu -> TAIE MP3 ONLINE aici http://mp3cut.net/ (incarci melodia->selectezi intervalul care il vrei->clik pe split & download) sau aici http://audiko.net/

Succes!

| vlad89c explică (pentru neluL):

Mp3cut tocmai l-am incercat, totul a mers bine, pana cand formatul in care s-a downloadat nu este compatibil cu androidul de pe telefon, insa pe pc merge, pentru ca am real player.
ori cum, incerc acum si audiko.net.

| vlad89c explică (pentru neluL):

Iar audiko nu este aplicabil pentru ca pot pastra maxim 30 de secunde.
daca mai ai si alte idei, esti bine-venitwinking.

| neluL a răspuns (pentru vlad89c):

In ce format ai salvat ceea ce ai taiat?

| vlad89c explică (pentru neluL):

Nu era nici o imagine, scria doar "file", si era tot cu alb.
Apoi m-a pus sa aleg cu ce program vreau sa il folosesc, si am ales cu real player... a mers.

Se pare ca am reusit sa editez cu wave pad, mersi ori cum!

15 răspunsuri:
| ElFenomeno a răspuns:

FL Studio

| neluL a răspuns (pentru ElFenomeno):

Eu cred ca tu nu faci corect in http://mp3cut.net/
In mp3 cut nu poti salva melodia in fl studio! Melodia se salveaza direct in mp3. Da-mi mie melodia si ti-o tai eu daca imi spui secundele, de unde si pana unde sa ti-o tai.
Cu FL studio deschizi melodia si nu e formatul ei! Da click dreapta pe melodia taiata si la proprietati in prima lini iti spune ce format este. Deschide melodia cu Windows Media Player.

| vlad89c explică (pentru neluL):

Am reusithee hee.

| neluL a răspuns (pentru vlad89c):

Ai vazut? big grin

| vlad89c explică (pentru neluL):

happy Iti mai pot pune o intrebare mai deplasata de la subiect?big grin
Tot vreau sa stiu, cum de sunt 1 milion de puncte diferenta intre tine si "legiuitoarea", cea de pe locul 2 in clasament? si cum de ai 1/3 din raspunsuri castigatoare?happy e incredibil, adica 1 milion de puncte.

| neluL a răspuns (pentru vlad89c):

Un milion de puncte sunt? Nu stiam :D Pai asta e activitatea mea pe site! Probabil ca lumea apreciaza raspunsurile mele :)
''cum de ai 1/3 din raspunsuri castigatoare?'' -> Cu ceva timp in urma aveam 1/2 din raspunsuri castigatoare dar acum cu reply-urile sau mai diminuat :D Oricum pe mine nu ma intereseaza fundele sau punctele, ma intereseaza sa-si rezolve userul problema si pentru asta stau la o intrebare pana rezolva problema.Am avut intrebari la care am dat peste 50 de reply-uri, uite un exemplu aici http://www.tpu.ro/......nternetul/

| vlad89c explică (pentru neluL):

Ok, pai succes in continuare, si tine-o tot asa, ca si asa nu te mai intrece nimeni cel putin 1-2 ani chiar daca nu raspunzi la nici o intrebare.

| neluL a răspuns (pentru vlad89c):

Tranks! bye, bye wave

| gabigaby0 a răspuns:

Incearca cu video pad big grin

| vlad89c explică (pentru gabigaby0):

Video pad este pentru videouri si filme.

| DodyyBosss a răspuns:

Da frate scrie pe google :free audio editor download