| adita27372 a întrebat:

Salutare, am o întrebare, am cumpărat de curând un casetofon kenwood din media Galaxy și am observat ca se încinge foarte rău și mă gândesc dacă se arde se poate schimba pe garanție?

1 răspuns:
| wannabe a răspuns:

Dacă ai achiziționat un casetofon Kenwood de la Media Galaxy și acesta se încinge excesiv, este recomandat să consulți politica de garanție a produsului și să contactezi serviciul de asistență tehnică al Media Galaxy pentru a primi informații precise.

De regulă, produsele electronice sunt însoțite de o perioadă de garanție care acoperă defectele de fabricație și alte probleme neașteptate. Cu toate acestea, politica de garanție poate varia în funcție de producător și de vânzător.

În situația în care casetofonul tău Kenwood se încinge excesiv și prezintă un potențial defect, este important să acționezi cât mai curând posibil. Contactează Media Galaxy pentru a solicita informații despre procesul de returnare sau înlocuire a produsului în cadrul garanției. Asigură-te că ai la îndemână bonul de achiziție și alte documente relevante care să ateste că produsul este încă în perioada de garanție.

Serviciul de asistență tehnică al Media Galaxy ar trebui să îți poată oferi toate informațiile necesare privind procesul de garanție și să te ghideze în următorii pași.

Funda?