| nyoentox2002 a întrebat:

Salutare! Ce părere aveți de muzica trap din ziua de azi? O sa ziceți in comentarii că ce e cu muzica aia de rahat,într-adevăr nici mie nu imi place ce scot astea: Albert NBN,Aerozen,Rava,Idk,nici măcar Ian,voi sunteți de acord cu mine că Ian a avut cele mai mișto piese prin 2019, era un vibe super,sau când era Șatra Benz,asta da vibe dar păcat că s-au dus!
Acum ce mai ascult eu sunt Ares,Ian, Marko Glass și Bvcovia câteodată dar nu mă mai sparg că în 2020 când a scos primul bando! efectiv simt că s-au stricat totul!
Sa și mai este unul Trippy care începe să rupă, pare că are un stil mai unic
https://youtu.be/zKuk-dnKD9Y?si=IcyEHhz7y2V_uKM-
https://youtu.be/kvVAplYs5UY?si=hg0_Hmp6SsrJExCL

10 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu imi place nimic din ce fac 'lesinatii' de la noi, este strict opinia mea sa stii!
in schimb daca asta este trap mie imi place A$AP Ferg- Trap and a Dream
mai sunt cateva piese din afara tot in genul trap dar nu cele care au autotune pe voce, ci ca stil muzical
pana la urma esti liber sa asculti ce vrei tu tinere!

o vorba spune suntem toti la fel...dar fiecare-i diferit!

| nyoentox2002 explică (pentru Simpatic):

Faza cu autotune-ul te contrazic,și manelistii folosesc,și astea are canta muzica pop folosesc deci nu e o noutate,Dar de trapul american ce părere ai? Travis Scott, M Huncho, ASAP Rocky, Drake, 6ix9ine?

| Simpatic a răspuns (pentru nyoentox2002):

Mai nou vor folosi autotune si cei din muzica populara laughing
nu am mentionat faptul ca numai sunt si alte stiluri de muzica in care se foloseste autotune, eu am precizat clar faptul ca nu imi place trapul romanesc si mai ales acolo unde pusti de astia fara niciun "talent" folosesc doar aceste efect! domnul alex velea a fost destul de inteligent sa imbina manele cu trap si a iesit o porcarie, deci da iata ca si manelele au ajuns sa aiba trap in ele, alex velea este artist nimic de reprosat dar eu nu-l halesc pentru ce face acum!

daca este vorba despre trapul american, sigur imi place in primul rand ca ei au un trap veridic, adica artistii din acest gen (acolo in US) chiar canta din viata lor, despre viata lor, si ce implica faptul ca ai bani multi nemunciti happy
ori aici cand vad pustani de 16 ani care imi spun de avioane, filme si femei si ei sunt vai de ei, clar canta despre ce viseaza

am sta pana maine sa discutam de ce nu imi place mie trapul romanesc
desi trebuie sa recunosc ca am auzit niste beaturi (chiar trap) foarte misto ca si sound, deci exista tineri foarte capabili in a produce muzica in Romania, dar lauda asta cu ce am eu, si ce nu are popescu este infecta!
de aceea m-am raportat la trapul american si mai ales numele mari de care ai zis mai sus, ei au trait lucrurile pe care le canta! sau AU FOST ACOLO (aluzie la piesa N-ai fost acolo a lui BUG Mafia)

| nyoentox2002 explică (pentru Simpatic):

Uite o piesa de a mea trap care nu mă laud cu nimic
https://youtu.be/DLmJJ2KtZNQ?si=JKnAZeca_5jdGdBS

| nyoentox2002 explică (pentru Simpatic):

Pai na multi fac doar piese pentru vibe dar sunt și trapperi care fac piese de dragoste și viața lor

| Simpatic a răspuns (pentru nyoentox2002):

Bine tinere, misto sound insa mult autotune strica parerea mea
stiu ca asta prinde la pustime, nu si la cei din generatia mea!
la mine flowul lui Busta Rhymes sau lirica lui ice cube sunt ce trebuie, insa nimeni din gangsta-rap nu bate timbrul lui nate doggwinking
dar fiecare generatie cu placerile sale vis-a-vis de muzica!

| nyoentox2002 explică (pentru Simpatic):

Eu folosesc mereu autotune la maxim și nu se cunoaște,că daca se cunoaște înseamnă că autotune-ul sare! Oricum nu autotune-ul e totul, că Gen e mixmasterul care sunt mai multe efecte, eq, reverb, sunt alti producători care folosesc pluginuri sa sune voce wide

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ascult muzica trap.

| kencarson a răspuns:

Ba trapul romanesc e o mizerie, canta toti lalaitii despre femei, bani, afaceri și droguri când ei stau cu părinții în casalaughing

| nyoentox2002 explică (pentru kencarson):

Nu chiar toți, de trap R&B ai auzit? e un gen de muzica trap mai spre pop!
https://youtu.be/6wO-fyz2slE?si=jC2dM0qq2UlP_puc