| secret96 a întrebat:

Pt cei din Baia Mare, care imi zice si mie programu de la scena pentru Sarbatoarea Castanelor? big grin

Răspuns Câştigător
| Bodo a răspuns:

Vineri, 24. 09. 2010
16:30 – 18:00 Probe de sunet
18:00 Medalion de muzica usoară – Alina Augusta Stavila
18:30 – 19:30 Concert extraordinar sustinut de Fanfara Municipala
19:30 Deschiderea oficiala a celei de-a 18-a editii a „Sarbatorii Castanelor"
19:45 „SATURDAY NIGHT FEVER" de Lorand Coza – spectacol vintage, dans si moda in atmosfera anilor 40’ - 60’
20:15 Concert de muzica rock sustinut de Formatia „Next"
20:30 Concert de muzica rock, new wave, punk sustinut de Trupa „Stand Alone" din Satu Mare
21:00 Concerte de muzica: ADRIAN, ALIONA, DJ DEEPSIDE

Sambata, 25. 09. 2010
13:00 Teatrul de Papusi – „Cei trei purcelusi" – spectacol pentru copii
14:00 Dans modern sustinut de Trupa de dans modern „Stil" de la Palatul Copiilor Satu Mare
15:00 – 17:30 Program folcloric (in organizarea Asociatiei Culturale „Traditii Maramuresene"): Ansamblul „Mocirita" din Mocira, Ansamblul „Cununa Sasarului" din Sasar, Ansamblul „Cununita Sasarului" din Sasar, Ansamblul „Izvorul Rece" din Recea, Ansamblul „Flori din Lapusel" din Lapusel, Ansamblul Miresu Mare, Ansamblul „Voinicelul" din Grosi, Ansamblul Gardani, Ansamblul Satu Nou de Sus, Ansamblul „Cetatea Chioarului" din Remetea Chioarului, Ansamblul „Malinul" din Bozanta Mare, Ansamblul de copii „Coconii de pe Mara" si Hausi Casandra Maria, castigatoarea „Trofeului Maria Tanase", ediţia 2009, Craiova
17:30 – 19:00 Probe de sunet
19:00 – Concert veritabil de muzica hip-hop susţinut de formatia Royal HH
19:30 – Concerte de muzica: ALEXANDRA, DAGGU PROJECT, CONNECT – R, CARGO

Duminica 26. 09. 2010
13:00 Teatrul de Papusi – „Cei trei purcelusi" – spectacol pentru copii
15:00 – 18:00 Program folcloric (in organizarea Asociatiei Culturale „Tradiţii Maramuresene"): solisti: Iulia Iuga, Ionut Teudan, Adriana Botis, Mihaela Iacob, Vasile Pop, Malvina Madar Iederan, Anghelina Timis Lungu si Fratii Florea, Ansamblul „Plaiuri somesene" din Farcasa, Ansamblul „Zestrea Somesana" din Cluj Napoca, Ansamblul „Traditii Maramuresene" din Baia Mare
18:00 – 19:30 Probe de sunet
19:30 Concert de muzică hip hop - DJ MC Case
20:00 Concerte de muzică: Trupa ATARIA, VITA DE VIE