| irbis a întrebat:

Salutari. Stiu sa cant la chitara dar am un repertoriu cam limitat. As vrea niste melodii pe care sa le cant la chitara(preferabil in engleza).

Răspuns Câştigător
| Daria a răspuns:

Scuze ca raspund cam tarziu, dar acum am vazut intrebarea si mi-a sarit in ochi. Uite melodiile care imi plac mie:
Drops of Jupiter-Train
Blink 182-I miss you
Green day-Boulevard of broken dreams
Lady Gaga-Paparazzi
Death cab for cutie-I follow u into the dark
Neon trees-Animal
The script-Breakeven
Maroon 5-Never gonna leave this bed
Third eye blind-How it's gonna be
Kaile Goh-Girl strikes back
Sunt numa' bune de cantat la chitara, si eu le cant si imi plac mult!happy

2 răspunsuri:
| MariusFurduescu a răspuns:

Buna. Poti sa gasesti tabulaturi pentru piese pe www.ultimate-guitar.com. De acolo ai posibilitatea sa alegi melodii din toate genurile muzicale in functie de preferitele tale. De asemenea, daca ai deja experienta ca si chitarist, iti poti recomanda sa incepi sa compui propriile tale piese. Pe site-ul www.the-guitar.ro vei gasi o serie de articole pe care le-am scris despre compunerea unei piese pe chitara (http://www.the-guitar.ro/......-o-piesa/, http://www.the-guitar.ro/......roducere/, etc.). Mult spor, Marius Furduescu.

| irbis explică:

Adaug ca stiu ca pot gasi cantece pe internet, dar nu stiu ce sa aleg.