| AvalohAlyn a întrebat:

Sincer,ce credeti ca va face Romania la Eurovision si ce tari credeti ca vor fi in top 3! Va reamintesc Cezar Ouatu cu melodia It's my life va reprezenta tara noastra iubita la Eurovision in luna mai de la Malmo (Suedia)

http://www.youtube.com/watch?v=N0mba0g7Esk

14 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Mai bine nu ne reaminteai...

| AnaisC a răspuns:

Am facut si o postare pe blogul meu in care vorbesc despre asta, talentul se simte de la o posta si trebuie sa fi ori oligofren ori surd pentru a-i nega calitatile vocale, dar stilul nu este unul deloc potrivit pentru un astfel de Concurs.Combinatia de dance, pop si dubstep de pe fundal a facut din calitatile sale vocale de contra-tenor o ciorba de peste.Am mai spus-o si o repet de cate ori este nevoie, Romania nu va fi niciodata pe primele 3 locuri, poate sa reinvine Michael Jackson sau Pavarotti si sa ne reprezinte, voturile se adreseaza pe cale politica si, mai ales dupa anul politic 2012, voturile vor venii, in cel mai bun caz din partea tarilor vecine.

Numai bine!

www.WarAndRiot.blogspot.com

| Gregory a răspuns:

Salut! Sper să facă treabă bună. Am văzut că este destul de apreciat, mai ales că este un om care are la bază studii muzicale temenice făcute în Italia. Mie mi-ar fi plăcut să câştige Alina Văduva sau Al Mike & Renee Santana. Îmi plăcea mult de tot şi piesa Dyei, dar din păcate nu a ajuns în semifinalele naţionale.
Mult succes Cezar! Hai R♥mânia! happy

| Thunderstruck a răspuns:

Nu ma intereseaza eurovision, e o emisiune pentru oameni fara gusturi muzicale.Si melodia mi se pare o jignire la adresa urechilor mele, practic, nu pot s-o ascult.

| Elena97M a răspuns:

1.Suedia
2.Norvegia
3.Danemarca

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Va fi in finala

| greyhound a răspuns:

Nu va intra in primele 10

| AvalohAlyn explică (pentru greyhound):

De ce crezi asta?

| greyhound a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Nu-mi place deloc nici melodia, nici felul in care e cantata; sunt altele care mi s-au parut mai bune, dar care nici macar in finala n-au ajuns

| AvalohAlyn explică (pentru greyhound):

Imi poti spune care sunt acelea daca nu te superi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noi vom fi cu siguranţă, din nou, pe ultimele locuri. Anul trecut măcar şi-a mai fluturat panarama aia de la Mandinga cracii pe scenă, ca să aibă gibonii europeni la ce se holba, dar acum, chiar nu mai avem nicio şansă la ceva voturi peste 5 din partea vreunei ţări.

Top 3? Estonia, Norvegia şi Belgia. Habar n-am ce melodii au, am zis doar aşa. Oricum, melodia câştigatoare va fi ştiută încă de dinainte de startul finalei, fiind deja lăudată în prostie pe YouTube şi pe alte reţele online, la fel cum s-a întâmplat şi anii trecuţi.

P.S: Cum naiba să te cheme Ouatu şi să spui că vei face toţi românii să fie mândri după prestaţia ta de la Eurovision?!

| AvalohAlyn explică (pentru anonim_4396):

rolling on the floor Deci serios acum melodia e diferita, e apreciata de unii straini, am vazut pe site-ul oficial si international eurovision niste comentarii de la germani, francezi italienii unii ziceau ca melodia e praf dar unii ziceau ca e superba.

| TheDifference a răspuns:

Nu imi place melodia, nu urmaresc Eurovisionul, dar ca de cele mai multe ori o sa terminam printre ultimii