| deejayra a întrebat:

Stim cu totii(cred) ca minimalul este un gen al muzicii electronice.Nu inteleg de ce toti pustanii care asculta un house comercial(sa zicem gen inna)se cred minimalisti.Multi dintre ei nu recunosc o piesa minimal(sau poate nu recunosc eu o piesa minimal si ma insel... daca ma insel lamuriti-ma)

Răspuns Câştigător
| AdeLina a răspuns:

Dupa parerea mea ai perfecta dreptate... Nu te inseli... Stii care e trebuie? Acuma e moda asta... Cu minimalul... O sa le treaca si o sa zica :" ce? eu? minimalist? n-am zis eu asa ceva cred ca glumiti"... Asa a fost si cu moda emo... acum a trecut si totul a revenit la normal... aproape totul... Ma rog... Nu mai tine mult nici faza cu minimalul stai lin :*pup

6 răspunsuri:
| deejayra explică:

Karamella mixarea unor melodii este o pasiune de-a mea...cu care ma ocup in timpul liber.Visul meu ar fi daca am talent sa devin DJ.Asa cum si tu ti-ai pune daca vrei sa devi superman:supermankaramella, asa mi-am pus si eu deejayra.Si nu toti DJ-ii mixeaza prin cluburi... unii au propriile studio-uri unde isi mixeaza melodiile si isi pot creea d exemplu un radio unde le poate asculta oricine

| thizizme a răspuns:

Nu ma prea atrage zona asta muzicala, dar fenomenul e simplu.
E vorba de cocalari si pitipoance (in general) care au auzit si ei de minimal si ca e la moda si toti gata sunt minimalisti.
Asa cum s-a intamplat si cu rock-ul, si cu rap-ul, si cu toate genurile de muzica ce au fost "pe val" fiecare in anumite perioade de timp. E ceva normal. Adevaratii ascultatori ai unui gen se deosebesc oricum usor de acei "wannabe".

| I.Love.Football a răspuns:

Nu toti pot face diferenta intre techno, minimal, progressive, trance. Poate nu e tocmai cel mai bun exemplu, pentru ca Inna este o cantareata de muzica house, dance si minimal ( ceea ce nu inseamna ca daca cineva asculta cateva piese minimal, deja e minimalist).
Nici eu nu inteleg de ce unii se cred dj, desi singurul loc in care "mixeaza" este acasa. Oricum, daca tu esti deejay, nu ai cum sa nu recunosti o piesa minimal! big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista multe curente in muzica mai ales acum, este normal sa le mai si incurci, mai ales ca ele dispar foarte repede.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Coyu & Edu Imbernon - El baile alemán (Original mix)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa e. toti astia inna deepside si care mai sunt gen voma fm aka vibe sunt niste pissuri. oh go on