| NicklausNick a întrebat:

Ştiți cum se numeşte melodiia aceea rapp în care se vorbeşte despre Cedry2k, Şişu şi alți rapperi?

7 răspunsuri:
| NicklausNick explică (pentru JackFrost96):

Seamănă cu versurile astea
Sișu Tudor m-a învățat cum să trăiesc,
El Nino mi-a arătat cum să iubesc,
Cheloo m-a învățat cum să râd mereu,
Iar Ombladon, să mă ridic când mi-e greu,
Dragonu m-a ajutat să mă regăsesc,
Iar Dragoș Miron să mă liniștesc,
Stres m-a trezit la realitate,
Și cu Cedry2k am lăsat durerea în spate,
Deci mă poți numi dus cu capu',
Dar știu de ce iubesc cel mai mult rapu'

#GMCproductionXD

| Nitroblast a răspuns (pentru NicklausNick):

Chiar se crede Keed peste Cedry2k, Dragonu', Chimie, El Nino, Vexxatu, Deliric1 si restul?

Oarecum pacat ca astia mentionati nu isi pun mintea cu el, cu ocazia asta nu l-ar mai asculta lumea daca sa spunem ca il tinteste (spre ex.) Cedrea in celebra sa serie "Lirici pentru critici" (am dat un exemplu mai cunoscut si eu).

O fi mai matur sa nu te iei de ei, dar uite asa ies din mana si ne trezim ca Satra si compania substituie ce a mai ramas din undergroundul romanesc.

| NicklausNick explică (pentru Nitroblast):

Eu doar vreau să găsesc melodia aia, nu ştiu cine o cântă doar ştiu că are nişte versuri asemenătoare cu astea
Sișu Tudor m-a învățat cum să trăiesc,
El Nino mi-a arătat cum să iubesc,
Cheloo m-a învățat cum să râd mereu,
Iar Ombladon, să mă ridic când mi-e greu,
Dragonu m-a ajutat să mă regăsesc,
Iar Dragoș Miron să mă liniștesc,
Stres m-a trezit la realitate,
Și cu Cedry2k am lăsat durerea în spate,
Deci mă poți numi dus cu capu',
Dar știu de ce iubesc cel mai mult rapu'

#GMCproductionXD

| Nitroblast a răspuns (pentru NicklausNick):

Am raspuns la persoana gresita, raspunsul meu anterior era pentru JackFrost96, scuze de neintelegere

On topic: mie imi suna a freestyle, e posibil sa il fi facut un tip oarecare ce si-a aratat modelele din rap ce l-au inspirat pentru freestyle-ul respectiv. Am cautat pe net dupa versuri asemanatoare pe undeva, n-am gasit, tipu' arata a ascultator de Haarp Cord (varianta noua, dupa Ziua Intai) si Parazitii. Am luat prin eliminare dar sunt zeci, chiar sute de persoane care au dat macar un freestyle si l-au postat pe YT. Daca mai dau si eu unul, se fac sute+1.

Incearca sa iti amintesti cum ai dat de piesa asta, altfel nu prea te pot ajuta, imi pare rau.

| NicklausNick explică (pentru Nitroblast):

Asta e faza că nu mai ştiu. sad

| Nitroblast a răspuns:

Neli - Da v-ati ascunselea
Neli - Atentie

Nu se vorbeste, bro, doar se minte despre ei, asa isi face publicitate singur luandu-se de astia mari.

Abia astept sa nu se mai auda de ipocritul asta.