| Sakura1218 a întrebat:

Stiti melodia Aerosmith - I don-t want to miss a thing? Va place? Da? ....de ce? Care e mesajul ei?

Răspuns Câştigător
| Delicacy a răspuns:

Mesajul este destinat persoanei iubite, pentru care simţea un dor cumplit.Fiecare secundă alături de ea, era preţioasă, nu vroia să rateze nici un gest fin, făcut de ea, fără să o privească...Este vorba despre adevărata iubire pe care nu oricine o poate simţi, despre sentimentul ucigător al aşteptării, despre privirea sinceră a îndrăgostiţilor, despre sărutul care îţi face inima să pompeze cu rapiditate sângele cald...

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce? Ai de făcut un referat despre mesajul pe care-l transmite melodia respectivă?

| Sakura1218 explică (pentru anonim_4396):

Nu un referat ...trebuie sa aleg o melodie ( in engleza ), si sa spun de ce imi place si ce mesaj trasmite ea. Am ales-o pe aceasta, tot timpul mi-a placut pe ideea ca in aceasta melodie este cuprinsa definitia iubirii... faptul ca vrei sa stai aproape de cei dragi, sa nu pierzi nici macar o secunda ...sa-i auzi cum,, respira,,. Asta cred eu ca trasmite melodia dar sunt curioasa ce cred altii...

| GhostBehindTheDoor a răspuns:

Este o melodie de dragoste.Da imi place ca e Aerosmith, iar Aerosmith=muzica rock de calitate.Si de mesaj... uita-te prin versuri, video si iti da de inteles.:d FUNDA?