| andreea4ever a întrebat:

Stiu ca am mai pus intrebarea asta, dar nu mi s-a raspuns inca la ea. E mai compicat.La telefoanele Nokia, una din melodiile de la teme, este foarte frumoasa. E lenta, si mi se pare ca e ceva gen japonez (fara versuri.Doar niste sunete specifice locului). E cantata la fluier sau la nai, dar cred ca mai sunt si alte instrumente.Inca ceva! La titlu scria impreunat marielove_eudxfac. n...(si restul nu se mai vede si nu se mai poate vedea). Prietena mea nu mi-o poate trimite deoarece este teme.Ma intelegeti? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| N.Priceputu' a răspuns:

Stiu, este o melodie specific japoneza (a locului). Ai dreptate, in afara de fluier si nai mai au de-ale gurii(ocarina, cimpoi, taragot...)Ai dreptate.Prietena ta nu o poate trimite deoarece este teme cu titlu scris impreunat.Atentie mare. I-a Samsung, se mai vede si se mai poate vedea!

2 răspunsuri:
| saxotaragot a răspuns:

Daca este o melodie cu specific japonez este IMPOSIBIL sa fie in melodie taragot si ocarina si foarte putin probabil un cimpoi care se face din burduf de oaie... Tragoatul are un specific ardelenesc la noi in sud nu se canta cu asa ceva nimeni nu canta numai ardelenii si banatenii. Ocarina e specifica locurilor de munte. banat, ardeal, moldova. Deci...probabail ca ai fi auzit clarinet, oboi, fagot, saxofon(sunt multe tipuri de saxofoane) da taragot si ocarina never. Deci nu stiu ce e cu melodia aia da' nu e cantat la taragot si la ocarina

| aneas a răspuns:

Si mie i se pare ca este gen japonez!