| asa_1191 a întrebat:

Sunt incepatoare de chitara.niste sfaturi, ceva? Vreau sa invat singura acasa.

Răspuns Câştigător
eluveitie
| eluveitie a răspuns:

O sa te descurci... poţi să înveţi foarte bine şi acasă :)... uite un site care o să te ajute mult. Găseşti toate acordurile şi îţi explica tot, eu de aici am învăţat.Plus că îţi dă şi tabulaturi de la melodii şi sunt destul de uşoare. Spor la treabă :D
http://www.tabulaturi.ro/

4 răspunsuri:
| alecsandor a răspuns:

Salut, poti incepe sa studiezi acasa dupa o metoda de chitara (ti-o recomand pe cea publicata de Gabriel Petric, editura Teora). Incearca sa asculti cat mai multa muzica instrumentala pe chitara, cat mai variata si uita-te la clipuri din concerte. Gasesti lectii demonstrative de chitara pe YouTube, dar personal consider ca ele iti vor folosi doar ca punct de pornire. Daca ai nevoie de un profesor de chitara si esti din Bucuresti, ma gasesti aici: http://www.lectii-de-chitara.ro/lectii-de-chitara-guitar-lessons/

| DeMentaa a răspuns:

Pai nu-i bine...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti invata singura, acasa.

| madvasile a răspuns:

Sa inveti acasa e mai greu da mai bine.
Trebuie sa :
1Inveti notele pe grif;
2Acorduri, pentru inceput invata acordurile: C, Am, G, D, E, D7, E, Em. Astea ar trebui sa ajunga la inceput.
3 TEORIE
4 TEORIE si niste practica
5 Invata niste cantece, vremuri, andri popa.
6Gamele, astea mai bine ti le explica cineva...
SUCCES