| GulDan a întrebat:

Dati-mi si mie niste idei si sfaturi ce sa invat acasa pe pc ca la liceu nu prea inveti multe...mai mult iti pierzi anii asa ca vreau mai bine sa invat materiile online acasa big grin

1 răspuns:
| MenInShadow a răspuns:

Daca te referi la ce poti invata in domeniul informaticii, adica sa lucrezi acasa pe pc, sunt mai multe lucruri, eu am invatat editare video, foto, si putin, dar foarte putin audio, iar acum invat limbaje de programare, deci ai de unde sa inveti, ideea este sa stii engleza, de fapt asta este cel mai important element, sa stii engleza, pentru ca in romana nu gasesti cine stie ce lectii sau tutoriale pe net.
Daca te referi la a invata pe pc, adica de pe un site sau mai multe site-uri ceea ce inveti la scoala, nu stiu sa-ti spun, dar stiu ca e greu sa inveti asa, si ca mai bine iti cumperi singur carti, sau te axezi pe un domeniu care-ti place, si inveti foarte bine acel lucru, in paralel cu scoala.