| LoveNeverDies a întrebat:

Sunt si eu cruioasa cine mai asculta rock in ziua de azi.pe strada, cel putin la mine in oras, vad numai oameni care asculta manele.Nu am nimic cu nimeni, dar manelele nu`mi plac si nimeni nu poate sa`mi impuna altceva.asa.deci intrebarea este cine asculta rock si cum ati ajuns sa ascultati.eu ascult de cativa ani si am inceput de la un baiat rocker care nu si-a impus stilul, doar era diferit >:"

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ascult rock.
SI, si eu m-am saturat e toti cocalarii din ziua de azi care au invadat planeta.
Eu am inceput sa ascult rock de mica, de pe la 8 ani
Pentru ca, eram un copil descurajat din cauza greutatii mele.
Acum, toti si-au schimbat atitudinea fata de mine, toti se poarta frumos si imi ofera tot felul de complimente.
Darr, eu am ramas aceeasi fata, cu aceeasi frumusete interioara si cu acelasi gen de muzica, singurul care imi intelege de altfel, traile si sperantele si nu-mi pasa acum ca toata lumea ma considera o persoana "perfecta", din acest gen de muzica am invatat ceva: apreciaza interiorul.

13 răspunsuri:
| AndreiAlexandru36 a răspuns:

Eu ascult rock din cauza unui prieten care tot ma innebunea la cap sa vin la el sa imi arate niste melodii rock faine. Cand pana la urma am fost la el si a pus sa cante melodii gen Three days grace - i hate everything about you, 30 seconds to mars, alesana - ambrosia, silverstein - sound of sons.Am ramas pur si simplu socat de cat de fain poate fi genul asta inainte ascultasem melodii normale dar incepand exact din ziua aia am inceput sa ascult cat mai mult rock pana azi dupa aproximativ 2 ani si vreo 4-5 luni cand ascult numa rock si mi se pare un excelent gen de muzica probabil cel mai bun dintre toate. bafta \m/

| Диана a răspuns:

Ascult rock de când mă ştiu.(thanks, dad:)) )
Prima melodie rock care mi s-a infiltrat în creier(God, bless that day!):
http://www.youtube.com/watch?v=EfgAdHBIdcQ
După asta a început tranziţia mea de la copil prost care asculta numai tâmpenii la stadiul de rockeriţă (sau, cum ar zice unii cocalari, de la mieluşel la Satana).
Cât despre manelari, ăştia ne consumă aerul degeaba./:)

| friday a răspuns:

\m/ devil
Ascult rock de pe la 12-13 ani, molipsita de colegi laughing. Am ajuns la liceu si din pacate am numai pitipoance in clasa.sad. Fostii colegi (din generala, ma refer) ascultau rock mai mult de 1/2 din clasa. laughingda` eu pe-atunci eram oarba :o. nu ascultam manele, dar nici rock`ul nu il descoperisem.
Acum Linkin Park, Guns`n`roses, Evanescence, AC/DC, Green Day, Nightwish, si mai nou, ascult muzica de DNB. devil

| Zenithf a răspuns:

Imi place Sepultura, Nightwish, Lake of Tears si alte formatii. Metalul nu este pasiunea mea, dar imi place muzica buna, in care se incadreaza si asta. Imi place si muzica clasica: http://www.youtube.com/watch?v=8Af372EQLck
muzica de discoteca mai veche:
http://www.youtube.com/watch?v=G7jTpZApxSQ
si mai veche:
http://www.youtube.com/watch?v=pj9ZWjBlFew
Enjoy the music.

| RappK a răspuns:

Eu ma impiedic de rockeri pe stradalaughing. muzica asta nu moare niciodata:pEu ascult rock foarte rar. mai mult hip`hopbig grin. dar n`am nimic impotriva

| LoveNeverDies explică:

Ma scuzati de greseli, dar sunt obosita laughing

| S_6864 a răspuns:

Eu ascult rock de la 11 ani. mi-a zis un var de genu' asta de muzica si mi-a dat niste melodii ca sa vad daca imi place.si intr-adevar mi-a placut si acum stiu si ce tip de rock ascult nu ca atunci.in orice caz eu ascult numai rock si metal nu si altceva :? tipurile care imi plac : rocl alternativ, metalcore, black metal, death metal si screamo

| S_6864 a răspuns:

Rock*

| Ruby_9452 a răspuns:

Daca asculti rock.referitor la nick name-ul tau.The Death Of Love.ascult rock de cand eram mic si nu m-a obligat nimeni ci faptul ca rock-ul ma face sa ma simt mai bine si in functie de melodie sa traiesc niste emotii greu de descris in cuvinte.Pe manele nu as putea sa simt nimic decat dusmani femei si masinilaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici mie nu-mi plac manelele in rest asc orice gen de muzica, dar cel mai mult tot rock-ul imi p0lace, numai ca nu poti asculta oriunde si oricand

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da si eu ascult rock cand simt nevoia de a asculta acest gen de muzica,( doar nu poti sa asc rock orinde si oricand). Manelel nici mie nu0mi pplac desi, cum spui, sunt tot mai m ulti care le ascyulta.Cand am inceput sa ascult rock eram prin clasa a 9-a (acum am 24 de ani), cand am auzoit o piesa de la The Rasmus-"In the shadows", apoi incet -incet am gasit mai multe trupe care sa-mi placa si asa a devenit genul de muzica preferat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ascult manele http://scurt.eu/76

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cata vreme rockul e legat de satanism, prefer psalmii.