| Gicone a întrebat:

SAlut, TPU! AM si eu o problema cu o fata! Ea ma place. Eu nu prea o placeam dar acum o plac! Ea sta intr-un cartier unde se asculta toata ziua manele si eu sunt rocker. De-asta ea nu prea m-a mai bagat in seama pana am inceput eu sa o plac. Acuma isi doreste sa fie cu mine dar ii e frica sa ma bage in seama deoarece ascult rock (o sperie intr-un fel urletele si chitarele metalice). Cum as putea eu sa fiu cu ea? Ce sa-i zic? Cum sa reactionez? Va rog eu ajutati-ma ca va dau funda si vot folositor!

Răspuns Câştigător
| GigllyMandy a răspuns:

Sa incep cu Long live the ROCKK! Pai daca fata asta nu vrea sa fie in cauza ca ii e frica de urlete si de chitarele metalici si asculta manele.sincer nu prea cred ca va potrivitibig grin. Pai daca iti place mult de ea invit-o intr-un loc deparrrte de tipete dar si de manele. Cred ca te-ai putea sacrifica sa asculti si alt gen de muzica intr-o zi. Ia-o usor si ar trebui sa-i spui ca este cam aiurea sa-ti alegi iubitii/iubitele dupa genul de muzica preferat si sunt sigura ca ati putea sa lasati unul de la altul ca intr-un final sa va armonizatibig grin. Nu trebuie sa te sperii, fii relaxat, fetelor le plac tipii naturali:p sunt sigura ca o sa se rezolve lucrurilewinking. Esti rocker pentru Numele Lui D-zeu nu te lasa speriat de o manelista. cucereste-o. Sii tu make love not war! Sper ca ti-am fost de ajutor! Aww ce frumoasa e dragostea! ciuss!

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Si rock-ul o sa decida daca o sa fiti impreuna sau nu? Voi doi decideti.Si,pe urma,fa-i cultura muzicala incepand cu piese light(Doors,de exemplu) ca sa inteleaga. Explica-i ca muzica uneste oameni,nu-i desparte,ofera-te sa ii explici, dar ia-o incet, lamureste-o ca rock-erii nu mananca oameni! Mult noroc!

| mgtow a răspuns:

Spune-i ca ia sa asculti muzica mai incet si chitara nu o dai la maxim cand o folosesti.

| Deny1333 a răspuns:

Pur şi simplu, spune-i că şi tu o placi şi că ai vrea să aveţi o relaţie. Dacă va folosi această scuză, zi-i că nu vei asculta rock în preajma ei atâta timp cât nici ea nu va asculta manele cât e lângă tine. Ascultaţi alt tip de muzică, sau faceţi alte activităţi.
Deşi, când eşti cu persoana pe care o placi nu prea-ţi mai arde de muzică. Ajungeţi şi voi la un acord, nu e aşa mare greutate.Curaj!
Baftă!

| LiveYourLife a răspuns:

dar ce conteaza muzica pe care o ascultati voi?
fiecare asculta ceea ce-i place
ea nu trebuie sa asculte muzica pe care tu o asculti si invers

nu ar trebui sa-ti pese de aspectul asta
nu mai sta si spune-i ca o placi si vrei sa fi cu ea daca tu spui ca si ea te placewinking

| PauPaula a răspuns:

Rokul nu e neaparat cu urlete daca ea te place cu adevarat va trece cu vederea peste aces lucru.

| Al3csik a răspuns:

Fa-te manelist (cocalar ) rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa ceva nu am mai auzit. Sa nu mai vorbim ca rockul nu inseamna "urlete". Oricum daca ii place de tine trece cu vedere acest detaliu insignifiant, parerea mea. Bafta!

| Kira22 a răspuns:

Pai nu poti obliga un om sa asculte ce muzica vrei tu. poate nu e pentru tine