| alexandradlr a întrebat:

Sunteți de acord ca Michael Jackson este regele muzicii?

4 răspunsuri:
| CostinAlamariu a răspuns:

Ai scris greșit Elvis Presley

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie personal nu-mi plac melodiile lui. Îmi dau un strange vibe dar pentru că melodiile sale au avut atâta succes, atunci da.

| REMiXPaLTaLK a răspuns:

Michael Jackson? regele muzicii? a carei muzici este rege? ma umfla rasul cand aud de Michael Jackson asta?, cineva aici > SufletAlbastru a scris bine ce a scris doar in prima parte fiindca muzica lui cioara asta care nu ai placea culoarea si se freca cu var sa fie alb? daca ai asculti toate melodiile si le compari cu alti cantareti iti dai seama ca e o muzica gen bullshit ce canta Jackson asta? asta despre cioara care se vrea sa fie alba numita M.J? Altul pe aici a scris ca Elvis Presley - iar un bla bla bla cu muzica soul cantata pentru ciorile din Harlem - Bronx si New York - Elvis Presley cine nu stie, din cauza ca era frumusel asa ca mascul a fost ajutat de toate cotzofanele de peste 30 si 40 de ani pe care le gadila cu chitara cand barbatii lor oameni de afaceri erau plecati de prin oras? in rest Preslica asta, daca acel colonel din armata sua nu investea in el indirect niste bani a unui general mafiot din armata sua care facea tot felul de combinatii suspecte, deci daca acel colonel nu al lua in seama drogatul si afemeiatul asta de Elvis nici nu auzeati de el azi? Ascultatii toate melodiile lui ELViS asta si o sa vedeti ca marea lor majoritate sunt cu tenta soul pentru negri cra cra? are 1 sau 2 melodii bune, adica mai bunicele la fel ca si JACKSON - in rest muzica lor este de categoria bullshit - muzica stresanta, fara continut melodic si feelling care iti produce stare de stres si anxietate. Deo 1000 de ori mai bun ca ELViS este > SHAKiN' STEVENS si BOUKE < ascultatii pe Spotify sau Deezer si o sa vedeti calitate muzicala si interpretare la sentiment. > Ca o provocare pentru astia cu JACKSON si ELViS este > PRiNCE cu melodia unica PURPLE RAiN - Provocarea este asa: Cum al cheama pe cantaretul care canta melodia PURPLE RAiN cu un feeling special si de 1000 de ori mai bine ca PRiNCE? Ia sa va aud - sa vedem stiti ori ba

| MyNameisEduard a răspuns:

Sunt de acord că e regele muzicii pop, îi ador melodiile big grin