| TeoPT a întrebat:

Dupa parerea voastra, cine ar trebui sa fie regele muzicii pop?
(multi vor spune ca muzica lui Michael Jackson nu va muri niciodata, dar imaginati-va ca Jackson nu a existat vreodata)

13 răspunsuri:
| TeoPT explică:

Da si eu m-as fi aruncat daca ar fi spus cineva Justin bieber

| shadovv a răspuns:

Muzica pop manipuleaza lumea.

| zooooza a răspuns:

Daca Michael Jackson nu ar fi existat, multi cantareti nu ar fi fost astazi. Michael Jackson a fost un idol. A fost un... un model. Un model dupa cares-au luat multi oameni.

| zooooza a răspuns:

ClauDia, nu te arunca de la etaj din cauza lui Justin Bieber.Nu merita. Asa ca stai potolita.

| loredana2012 a răspuns:

Sper sa nu vad raspunsuri gen Justin Bieber ca ma arunc de la etaj...

| loredana2012 a răspuns:

Sa stiti ca nu merita, deocamdata sunt calmalaughing

| XutZu1997 a răspuns:

Nu pot sa imi imaginez pe nimeni in locul lui MJ

| heyulika a răspuns:

Poate Prince cu care MJ a fost in concurenta in permanenta

| Roxxette a răspuns:

Nu stiam ca Michael Jackson nu a existat straight face oh go on El va ramane mereu Regele muzici pop nu ca gay`u ala de justin biberon rolling eyeslaughing

| Kagomitza a răspuns:

Hmmm...cu siguranta George Michaellove struck

| dragosh a răspuns:

Daca Jackson cum spui tu nu ar fi existat vreodata, atunci nu vad pe nimeni altcineva care sa fi avut vocea lui si sa compuna atatea melodii super, pe scurt sa revolutioneze muzica pop cu propriul stil de dans dar si de vestimentatie.

| Quiss a răspuns:

Nu vad pe nimeni demn de acest titlu.

| Invisible a răspuns:

Ahem.

Freddie Mercury.

Michael e super, agreed, a cam avut tot ce ii trebuia ca sa fie "regele muzicii pop" - stil, voce, melodii. Dar eu, personal, cred ca Freddie a avut o voce uimitoare. Si cand spun "uimitoare" chiar la asta ma refer. In plus, versurile/melodiile/intelegi tu sunt ceva - de fapt, mult mai profunde (such a strong word...) decat majoritatea hiturilor de pe MTV, Kiss &co. Si as putea presupune ca Freddie canta bine live.

Subliniez, asta e doar parerea mea. happy