| Blayr a întrebat:

Sunteţi de acord că o petrecere nu e petrecere fără o manea şi o horă românească?

Răspuns Câştigător
| Alyra a răspuns:

Bună!
În general nu-mi plac deloc muzica populară şi manelele, dar o horă chiar prinde bine la o petrecere.big grin
Iar în ceea ce priveşti manelele, ne-am cam ţine de urechi de obicei, dar..fiind petrecere am putea să ne amuzăm doar şi să dansăm, căci se poate dansa pe manele totuşi, nu?

10 răspunsuri:
| Ecea a răspuns:

Eu nu inteleg petrecerile.
O adunatura de idioti care ragaie bere si dau din sunci.Cica asta este distractie.
Dar, presupunand ca as merge la o petrecere mai stilata, nu as vrea sa aud nici manele si nici muzica populara si nimic romanesc.

| CautNume a răspuns:

Nu.O petrecere poate fi petrecere si fara niste chestii stupide ce multi dintre romani le numesc melodii.

| ThePoet a răspuns:

Nu sunt de acord. O hora mai merge, dar nu si manelele. Nu pune hora la un loc cu manelele, pentru ca reprezinta total altceva. Se pot face petreceri la fel de reusite si fara manele si am vazut destul chiar mai bune decat cele standard pe care le fac romanii. Din pacate atata putem. Numa la manea dau oamenii din buric. Lamentabil.

| Wøodenpints a răspuns:

O petrecere de oameni sub-mediocri,care au impresia că nu se pot distra pe altceva,da. Dacă-i petrecere de idioţi care după prima sticlă o ard cocălăreşte,maneaua şi populara sunt nelipsite.
Dacă-i o petrecere la care as merge eu, plină de oameni care au auzit şi de muzică bună pe care se pot distra mult mai bine decât pe un ţambal şi-o voce râgâită, nu se asculta nici manele, nici populară, nici alte cântece penibile prezente la majoritatea petrecerilor.

| Vans a răspuns:

Pentru ca voi v-ati obisnuit asa.Eu prefer petrecerile cu oameni care stiu ce-i muzica buna.Manele sunt pentru cei care o ard cocalareste, iar cand vine vorba de populara o sa vezi numai babe si mosi.Eu una detest genul asta de petreceri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Categoric sunt de partea ta, nici eu nu-mi pot imagina o petrecere ADEVARATA fara o manea si o hora romaneasca! Clar!
Te pup!

| Zeflemitoarea a răspuns (pentru anonim_4396):

Clar! Fără alea nu se poate. Penibil! Absolut penibil! Dacă o petrecere adevărată nu poate fi atât de adevărată cum zici tu, fără o manea şi o populară, te compătimesc.

| Pimpux a răspuns:

Dar pe Queen, Pink Floyd, Led Zeppelin, Chris Rea nu te poti distra? cacamash pe manelele voastra

| TempleOfTheDog a răspuns:

Asta e cea mai mare tampenie! Dar la ce muzica vad ca ascuti nu ma mira mare lucru. O petrecere buna din punctul meu de vedere este una fara manele, muzica populara, sau alte mii de tampeni de la radio.

| Drugs a răspuns:

Nu! Eu am mers la multe petreceri si ascultam numai dubstep, dance..si cateodata d`n`b dar si hip hop si rap..in niciun caz manele..sau hore rolling on the floor daca nu iti plac nu asculti.Pot fi petreceri reusite fara "ooo viata mea" sau "am bani si masini " saaau." arde`o baaaa" rolling on the floor