| greenmoon a întrebat:

Știe cineva de pe-aici să cânte la vioară?
Eu am 17 ani și nu sunt la un profil artistic. Dar mă atrage instrumentul, muzica lui, și în plus, de mică mi-am dorit să cânt vocal sau la un instrument, însă părinții nu m-au ascultat și m-au împiedicat. Credeți că se poate descoperi un posibil talent și la vârsta asta? Dar la 20 de ani?

1 răspuns:
| Utilizator1234 a răspuns:

Parerea mea, strict personala: as putea avea si 99 de ani, atat timp cat timpul si situatia financiara mi-ar permite, m-as apuca oricand de un instrument muzical (eu a trebuit sa ma rezum la a le asculta - recomand Itzhak Perlman pentru vioara). Cred ca-i mai important sa dezvolti o pasiune decat un posibil talent. In sensul ca da-le 'naibii de viitoare "mari talente" si apuca-te daca-ti place.