| bobik91 a întrebat:

Imi poate spune si mie cineva care este sansa ca un baiat ca mine la 20 de ani fara cunostinte in muzica (ma refer note muzicale si instrumente si asa mai departe) sa poate incepe sa cante la vioara muzica clasica? Care este sansa sa pot invata asa ceva avand in vedere ca habar nu am note muzicale si alea alea si nu am pus niciodata mana pe un instrument muzical :)) mi'as dori ft mult sa invat sa cant la vioara :X
http://www.youtube.com/user/lindseystomp?feature=watch
asta ma omoara cu zile :X o iubesc pe fata asta :X

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu stiu baiatul unui vecin care a facut pianul in SUA ( cu bursa) si in Romania nu canta. A avut ambitie si a muncit zi si noapte.

| bobik91 explică (pentru Salontanul):

Pai pianul si vioara sunt 2 lucruri total diferite

| Salontanul a răspuns (pentru bobik91):

Eu stiu asta si stiu foarte bine provenind dintr-o familie care a cantat mult la vioara. Aici nu e vorba de doua instrumente ci este vorba de "vointa". Nu stai bine cu subtilitatile!

| bobik91 explică (pentru Salontanul):

Ideea e ca as avea destul vointa si ambitie sa invat pentru ca imi doresc foarte mult. dar din pacate nu ma descurc pe plan financiar. chiar daca as putea sa imi achizitionez o vioara buna nu o sa dispun de banii necesari pentru cursuri si lectii mai ales ca trebuie sa o iau de la 0 incepand de la cate linii are portativu laughing pana la a canta bine.