| Rrrretarded a întrebat:

Va intreb si eu ceva... dar sa fiti sinceri...de cand ascultati michael jackson sau de cand va place de mj...de cand traia sau dupa ce a murit?

23 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Nu stiu unde vrei sa ajungi cu intrebarea...probabil ca moartea i-a facut publicitate sau ca oamenii sunt ipocriti. Apreciez cel mai mult orchestratia de prima clasa pe unele melodii, si e normal sa fie asa pentru ca a costat pe masura. Vocea lui nu mi-a placut, nefiind nici masculina, nici suava, doar pitigaiata insa unica, cu un timbru usor de recunoscut. Ca si dansator si entertainer a fost un varf, insa spectacolele de dans nu sunt genul meu iar show-uri de exceptie privind efecte luminoase, grandoare, sunet gasesc si unde imi place muzica, de ex. la Pink Floyd. Nu l-am apreciat nici cand eram mai mic si era la moda, nici acum cand poate mi-ar aminti de o perioada frumoasa, nu am apreciat nici cum si-a negat originile cu acele operatii ingrozitoare, si nici pe partea sociala, desi nu stiu adevaruri sigure nu imi pare a fi fost un om interesant. A fost un cantaret si dansator cu succes enorm, insa il consider supraapreciat.

| Kandy a răspuns:

Primele melodii care mi-au placut au fost "You rock my world" si "Thriller" (cand aveam 10 ani si ma cam speria blushing) acum imi plac toate cantecele luilove strucklove strucklove strucklove strucklove struck love M. J. J. 4everlove strucklove strucklove strucklove strucklove struck

| Zambete89 a răspuns:

Nu mi-a placut, si nici nu-mi place vreodata. Cred ca nici 20% din cei pe care il "plang" acum pe m. j nu i-au ascultat melodiile lui. Sincera sa fiu nu stiu nici o mel de-a lui decat aceea Thriller.

| dizzyizzy a răspuns:

Mj.thinking
stiu ca imi placeau cateva melodii de-ale lui de cand eram micathinking
in special theriller si beat it...
acum il ascult mai multbig grin
si chiar imi place:X
am toata discografia lui
tricouri love struck
postere
si am un tabloul pictat love struck
q ellove struck

| dizzyizzy a răspuns:

Thriller * big grin

| dizzyizzy a răspuns:

Aa...sii am invatat aproape tot dansu` din smooth criminal :d

| Gabry a răspuns:

Eu nici nu stiam de existenta acestui "Michael Jackson" pana nu am vazut la stiri ca a murit...am ascultat cateva melodii si mi-au placut la nebunie. Apoi am inceput sa ascult in fiecare zi, sa devin un mare fan.Melodia mea preferata este "Smoth Criminal" si 3 zile am ascultat-o fara sa mai ascult si altceva! Dar acum am inceput sa ma cam plictisesc...
Imi pare rau ca nu mi-a spus nimeni de existenta lui inainte sa moarasad

| lenyia a răspuns:

Dintotdeauna

| missdeea28 a răspuns:

Dupa ce a murit....am vazut ce am pierdut....inainte credeam ca nu are voce frumoasa....dar....are o voce incredibila:X

| sw33t13ang3l a răspuns:

Inainte sa moara mai ascultam una, doua melodii de-ale lui, dar dupa ce a murit am inceput sa ascult mai mult...Imi pare rau ca nu l-am descoperit mai devreme si imi pare rau ca mor oamenii ca el in loc sa moara mafiotii care ne conduc tara... Mi se pare f nedrept!

| christabell a răspuns:

Nu era printre preferatii mei nici in anii 80 si nici acum.

| aylyn a răspuns:

Sincer eu ascult michael jackson de cand eram mica am vrut sa merg si la concert cu unchiul meu da maica-mea nu m-a lasat spunand ca-s pre micabig grin, imi place mult mj

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Eu nu am fost și nici nu sunt fană de a lui.
O melodie, două pe acolo să-mi placă, atâta tot și asta de când trăia.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa ce a murit am descoperit cat de faina cantabig grin! Si acum mai ascult cate`odata...asa cateva melodii, chiar imi plac! Staim de el de cand traia, da` nu am fost curioasa niciodata sa-i ascult melodiile.oh go onlaughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiam*, scuzati`ma!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De cand traia asculthappyIn 2007 sau 2008 numai tzin minte sigur vroiam sa fac si un dans pentru balul bobocilorhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca michael a fost supra-apreciat madonna cum e?happy

Ea nici macar nu are voce. macar asta a dat clasa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ascult de o gramada de vreme, cel putin 20 de ani. Asta insa nu inseamna ca sint fan, are niste piese care-mi plac si atit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu l-am ascultat de mica, imi placea la nebunie... tin minte si acum cum devoram cu fratele meu videoclipurile lui cand le vedeam la televizor, nu ne-ar mai fi dezlipit nimeni de acolo, nu mai stiu foarte bine dar cred ca ne mai si scalambaiam pe melodiile lui. Dar eram copil si nu stiam cum era viata lui de fapt, il vedeam ca pe un om de neatins in sensul ca nu suferea de nimic... daca ai bani nu inseamna ca esti si fericit.
Muzica lui o ascult in continuu si nu ma plictisesc de ea, as putea spune ca nu m-a plictisit niciodata si ca desi o perioada nu mai ascultam muzica lui asa de des, daca o nimeream nu-i mai dadeam drumul.Aceasta e muzica adevarata, plina de mesaj, nu cele de azi 3 versuri si computer la greu, dar cati se mai pot lauda ca au voci acum dintre cei care iau o groaza de bani la concerte dar fac playback!

| Shhht ! - ( Nony ) a răspuns:

Dupa ce a murit a fost ascultat ca niciodata...adevarata valoare ti se ofera cand nu mai esti in viata. dupa mine a fost un aranjament...sa moara.am citit in ziar si spunea ca el costa mai mult mort decat viu.

| valentin_2770 a răspuns:

Eu ascult ocazional mj si doar anumite pise imi plac preferata mea es piesa "Black and White" si il ascultam si pana sa moara.Rip Michael Jackson

| alexnico a răspuns:

Multi oameni devin "cunoscuti" dupa ce mor... aiurea...

| derhoa a răspuns:

Nici eu nu ştiam de MJ decât după de a murit