| chiftelutacrocanta a întrebat:

Va plac manelele? Unii spun ca manelele curg ca din robinet, si nu au frumusete.Credeti ca manelele au vreo arta speciala anume?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Unele, in special din cele vechi. Consider ca sunt importante si au o arta a lor in ce priveste libertatea de a exprima ceea ce simti fara a te gandi la parerea celor din jur. Un fel de egalitate dincolo de nivelul de inteligenta, ori cunostinte, clasa sociala ori potenta financiara.

3 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Depinde de cum ma simt in ziua respectiva. Ascult, de obicei, manele pentru a ma binedispune, pentru a ma distra. Nu idolatrizez solistii, nu sunt fanul lor, nu mi se pare ca au calitati vocale exceptionale, insa ma amuza foarte tare interjectiile, versurile si gesturile lor. Prefer manelele mai vechi, astea noi sunt praf.

| RAY a răspuns:

Ascult si eu cateva dar vechi nu noi,acestea noi nu-mi plac,sunt si frumoase,vechi, mie imi place ca recunosc multe tipare ale umane in manele,pentru un om simplu e o muzica care i canta viata sa spun asa,aici vorbesc de iubirea care e prezenta in viata tuturor, gelozia,banii,smecheria etc toate sunt ecourii ale prezentului,mie imi place muzia hip hop si ea reflecteaza realitatea,imi place piesele care comunica, lectii de viata, transmit ceva, multe piese din ziua de azi transmit nimic de fapt din pacate, nu cred ca au ceva special e doar exprimarea unei stari de spirit cum e toata muzica de fapt, uitate la piese populare vei vedea niste umane emotionale, cum am spus muzica este ecoul unei stari de spirit

| DumnezeuTatal a răspuns:

Trebuie sa fii cu adevarat talentat sa faci ceva de atat de mult prost gust.