| RoxyLaLa a întrebat:

Voi cine ati fi vrut sa castige Eurovision? Cum vi s-au parut rezultatele si ce parere aveti de locul care ne-am clasat?

4 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Rezultatele nu au transmis fidel calitatea pieselor, accentul s-a pus pe show, prin influentarea mai mult vizuala.

Despre Cezar ce as putea spune?
Poreclit "Lady Gaga din Carpati".
A vrut spectacol! - A facut - nota 10 pentru asta, in schimb cred ca isi va da seama ca acest stil de cantec nu este bun pentru el. A torsionat cu vocea lui tot, voce ce era format pentru alt stil. Va primi si rece si cald, dar trebuie sa fie atent la criticile profesionistilor, de exemplu sa asculta sfatul cantaretei de opera Angela Gheorghiu.

| Nucreeed a răspuns:

Chiar nu conteaza cine am fi vrut noi sa castige...happy
Eurovizion este un concurs politico-geografic cu interese de afaceri/turism/publicitate, nu un concurs de muzicastraight face
Eu cred ca tara castigatoare a fost aleasa dinainte ca Eurovizion sa inceapa=|

| michelia a răspuns:

Mi-au placut doar melodiile de la Azerbaidjan si Ungaria fata de alti ani cind aveam mai multe preferinte.
Cred ca jocurile erau facute pentru Danemarca, care a avut o piesa oarecare.
Ai vazut ca se voteaza si pe baza de vecinatate ( " 12 points for our neighbours " ) si pe baza de contacte intre televiziuni ( am vazut declaratiile din alti ani ale lui Dan Manoliu, seful Eurovision Romania ), si pe multe alte criterii.
Anul trecut Spania, care a avut o melodie superba, si-a rugat public reprezentanta ( si a facut astfel anuntul si pentru celelalte tari ) sa nu cinte " maxim" pentru ca statul spaniol, aflat in recesiune, nu si-ar fi permis organizarea anul asta; trebuie sa fii deci si dispus si sa-ti si permiti sa cistigi concursul.

Revenind la editia de acum, in mare, rezultatele au fost corecte.

| DanDenisă a răspuns:

Bineinteles ca noi am fi vrut sa castige Romania, dar cine ne-a reprezentat, ne-a cam dezamagit. Noi avem voci bune, care pot mai mult. Acum, revenind la partea reala, concursul nu doreste altceva decat sa se investeasca in el, sa isi faca publicitate. Tara care este acum castigatoare, ce putem sa mai spunem decat : Bravo. Faptul este deja consumat!